Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na działce 300m

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na działce 300m

LewOgrodowy 13:26, 02 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
A ten klon to czasem nie dąb? Ale mogę się mylić, z góry przepraszam. Poza tym podoba mi się tyle pytań i zdjęć. Będę obserwować.
____________________
Monika
Youtro 20:35, 02 sie 2016

Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 12
na pewno klon, dziękuję Wszystkim za odpowiedzi, szczególnie Danusi
jutro wstawię kilka zdjęć z postępu prac. Trawa rośnie, miejscami ma już nawet jakieś 2cm
____________________
Pozdrawiam, Sławek Totalny amator i jego niewielki ogród vs. niewielkie marzenia :)
Youtro 21:33, 02 sie 2016

Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 12
Gardenarium napisał(a)


Ze zdjęcia nie za bardzo widać, wysil się i zrób jakieś inne, podejrzewam, że to migdałek trójklapowy, kwitnie na różowo wiosną??

Nie rób pod drzewkami takich kółeczek z palisadką i białym żwirkiem, to niegustowne jest, można powiedzieć "wiocha" tak się nie robi, a przynajmniej nie w ładnych ogrodach Mówię to z całą odpowiedzialnością i nie masz się obrazić a wziąć do serca.

Biały żwirek to do akwarium, albo na cmentarz, nie do ogrodu.

regeneracja z opisu dobrze wygląda, nie wiem tylko jak wzejdzie, wtedy się okaże.

Generalna rada, naćkane jest, pomiędzy roślinami trawnik, od płotu trawnik, a tak nie powinno być,. a ni ten trawnik am warunki, ani koszenie wygodne. Wytycz rabaty, zdejmij z nich trawnik i nasadź roślin żeby tworzyły kompozycje, a nie był to przypadkowy zbiór roślin, równie przypadkowo posadzonych.
To na razie tyle mądrości ogrodniczch, lecę sadzić ogród




przesyłam trochę lepsze zdjęcie.
Co do żwirku, to nie był to mój pomysł. Kupiłem dom w tym roku.
Wczoraj:
+ oczyściłem częściowo rabatkę przy tarasie z liści, igieł i mchu
Dziś:
+ usuniete dwa drzewka wierzba japońska i jakiś mały iglak
+ usunięta uschnięta róża
+ dosadzona kolejna trawa w kolejnych ubytkach
+ oczyszczone miejsca pod tujami
+ dosadzona trawa w kolejnych miejscach z ubytkami

Cały czas do przodu
____________________
Pozdrawiam, Sławek Totalny amator i jego niewielki ogród vs. niewielkie marzenia :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies