Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Taras odkryty na 5 piętrze

Pokaż wątki Pokaż posty

Taras odkryty na 5 piętrze

krystians7 09:24, 03 sie 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 3
Dzień dobry.
Trafiłem tutaj przypadkiem szukając informacji na tematy związane z tarasem.
Tak jak w temacie mam taras odkryty na 5tym piętrze. Mieszkanie kupiliśmy z żoną miesiąc temu i właśnie remontujemy. Wszystko idzie zgodnie z planem tylko nie wiemy jak zabrać się za ten taras. Blok jest z 1990r a taras wygląda jakby ostatnie prace przy nim były robione właśnie wtedy. Do tej pory nie było żadnych sygnałów żeby któryś z sąsiadów był zalewany mimo to chcielibyśmy mieć pewność że tak będzie przez długi czas. Dlatego mam kilka pytań:
1. W jaki sposób uszczelnić taras?
2.Jak zrobić spadek w kierunku odpływu( odpływ jest po prawej stronie na ścianie bocznej)
3. Jakiego materiału użyć do ułożenia podłogi, deski/ kompozyt, budżet niestety ograniczony;/
4. Czy instalować jakiś dach, markizę czy inne rozwiązanie?
5. I jak zagospodarować te wnęki?
6. Jakie kwiaty, lub inne rośliny posadzić i w jaki sposób? (na "podłodze / parapecie. Taras jest od strony wschodniej

Z góry bardzo dziękuję za każdą nawet najdrobniejszą radę
AsiaK_Z 11:36, 03 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Zdjęcie tarasu mile widziane, wymiary. Tak na "sucho" trudno podpowiedzieć
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
krystians7 15:11, 03 sie 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 3
Widocznie się nie załadowały wcześniej. Wymiary to 5m na 3m



Lukasz2013 18:38, 03 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
U mnie zrobiłem tak:
Sztuczna trawa
Pod nia płynna guma
Kratka odpływowa liniowa na całej długości
Kamyk na agrowłókninie by nie uszkadzał izolacji
Rośliny trawy, iglaki.
Gardenarium 10:38, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten przykład jest zbyt wielki na tę przestrzeń.

Po prawej stronie proponuję wsunąć zrobione duże donice i wysokie rośliny, albo inna opcja, na wierzchu dachu skrzynie a we wnęce siedziska z poduchami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krystians7 13:11, 04 sie 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 3
Ten taras to jest tylko lub aż 15m. W jaki sposób podejść do tej kwestii od strony technicznej? Jak zrobić spadek, bo ten naturalny jest niewystarczający, podczas i po deszczy zostają kałuże na środku.
Gardenarium 08:03, 06 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spadek, wylewkę, hydroizolację oraz odpływ (studzienkę rewizyjną) to powinien przed tobą zrobić budowniczy tego domu. Teraz, skoro woda stoi na środku to już po ptokach. Oznacza, że ten co robił hydroizolację, spartaczył robotę.

Musisz robić nową posadzkę i nową hydroizolację, ale tego przez internet to niestety nie da się powiedzieć, bo wymaga to oceny budynku, a 2 zdjęcia to niestety za mało jak na tak poważną sprawę.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:09, 06 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W najniższym miejscu powinna być taka studzienka odpływowa. której się nie zakrywa a odpowiedni zabudowuje.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies