Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od podstaw ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od podstaw ;)

klaudia10140 19:19, 06 paź 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 105
jejku dziekuje za cieple slowa i za wizyty narazie szukam inspiracji i mysle jak sie zabrac do mojego ogrodu
____________________
Klaudia Klaudia i ogród od podstaw
ewsyg 11:04, 11 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
witaj Klaudio

Ja też jestenm na początku drogi, no właściwie to już chyba w środkowej jej części. Podstawa moim zdaniem to podzielenie przestrzeni na sektory. Tutaj miejsce rekreacyjne, tutaj użytkowe, tutaj reprezentacyjne i takie tam. Na pewno masz grupę ulubionych roślin i kolorów. Wiesz, czy preferujesz rośliny kwitnące, czy zimozielone, czy lubisz przestrzenie otwarte, czy tajemnicze zakamarki. Poza tym ogród nie będzie tylko Twój bo zapewne są inni domownicy. Ja wsłuchiwałam się w preferencje wszystkich osób, każdy z rodziny będzie użytkował ten ogród i nie koniecznie wasze gusta są jednakowe. Wszystkie elementy można zastawić, blaszany garaż też. Można otoczyć go kratką po której będą pięły się pnącza, można obsadzić tujami, cisami, czy innymi zimozielonymi. realizuj małymi krokami, sektorami, nie rzucaj się na całą przestrzeń. Tworzenie ogrodu to nie tylko czas, siła, ale i fundusze Roślinki kosztują
Pozdrawiam i życzę powodzenia
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
justi 13:20, 13 paź 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj!
Jestem z rewizytą i podpowiem takim linkiem

http://www.ogrodowisko.pl/watek/991-ogrod-magdalenka?page=394

Nie chodzi mi o to, żeby kopiować identycznie plan, ale o to żeby jasno nakreślić co się chce i bardzo ograniczyć liczbę gatunków na małym terenie. Wtedy będzie jasno, przejrzyście i elegancko. No i podstawą jest dbanie i przycinanie. U mnie ostatnio to bardzo zawodzi bo nie mam czasu na ogród, a wiele by się przydało mi pozmieniać.

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Borbetka 09:58, 21 paź 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziewczyny dobrze radzą. W necie również znajdziesz wiele inspiracji. Na pewno coś Ci w oko wpadnie.
____________________
borówcowy wizytowka
klaudia10140 20:43, 24 paź 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 105
Juz znalazlam nastepna inspiracje to jst dopiero ogród! taki mi sie marzy wspanialy poprostu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4081-zycie-w-wiejskim-ogrodzie?page=1230#post_2

tylko jak stworzyc cos podobnego
____________________
Klaudia Klaudia i ogród od podstaw
Gardener27 20:29, 26 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witam się Klaudio w Twoim wątku, w końcu znalazłem czas by na spokojnie przeanalizować całość Powiem Ci tak Każdy nowy członek naszej wielkiej rodziny ludzi obdarzonych wielką pasją jest na samym początku oszołomiony i ma zamęt w głowie Tak samo było ze mną gdy odkryłem forum gdyż myślałem że mam fajny ogród Przez dwa lata uważnego czytania, podglądania u innych i przeprowadzeniu zmian doszedłem do tego co mam
Zima jest bardzo dobrym okresem by zastanowić się jaki chcesz mieć ogród, jakie chcesz mieć w nim rośliny i w jaki sposób będziesz z niego korzystać ?
Ciekaw jestem co wymyślisz Zacznij od jednej rabaty, metodą małych kroków My zawsze pomożemy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
klaudia10140 18:32, 11 gru 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 105
minęła jesen a ja nadal nie mam pomysłow ma ogród ;(
____________________
Klaudia Klaudia i ogród od podstaw
rewq 00:32, 16 gru 2016


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
dostajesz rady i nie korzystasz to szkoda czasu na pomoc Ci

1. plan gdzie np 1m to dwie kratki, zaznaczasz polnoc!
2. na planie do-rysujesz planowane uzytkowe np
- taras, pomysl przy okazji czy masz tam cien, co nieładnego trzeba zakryc zeby siedzac na im było ładnie
- co bys jeszcze zakryła za pomoca pnaczy, pergoli czy drzew (uwaga, na blaszaku nic nie bedzie sie pneło)
3. wrzucasz plan do watku, z dokładna legenda oraz
- jaka ziemia jest!
- chociaz jedno zdjecie ogrodu ktore Ci se podoba, ale nie jedna rabata, tak żeby Tobie było łatwiej sie zdecydowac czy wolisz proste linie czy owale itp.

Jeśli nie masz kasy na realizacje to tym bardziej nie rob po omacku bo dwa razy zapłacisz (i natrudzisz)
Możesz podać ile masz kasy rocznie na ten cel, i czy nie wolalabys inwestowac np w owocowe i ozdobne jednoczesnie





____________________
Mój ogród
klaudia10140 22:11, 19 cze 2017

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 105
prace ruszyly
teren wyrownany teraz jakies rabaty i bedzie idealnie
____________________
Klaudia Klaudia i ogród od podstaw
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies