Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od podstaw ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od podstaw ;)

Mala_Mi 11:52, 30 wrz 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zaintrygowana Twoim dziwnym wpisem zaglądam.. ... a to było to wołanie o pomoc.. Niestety jestem teraz nieczasowa i nie pomogę.. mogę udzielić jakiejś informacji czy opinii, ale nie jestem w stanie zaprojektować komuś ogrodu na odległość.. szczególnie, że nie wiesz tak naprawdę co chcesz. Może więcej pooglądaj na forum.... zastanów się co ci leży bardziej na sercu..

I pierwsza rzecz zastanów się jak rozplanować przestrzeń w ogrodzie... robić możesz sobie nawet i ćwierć rabaty, ale pomysł musisz mieć na całość ogrodu. Wydziel strefy... bo jak na razie masz za dużo elementów "do ukrycia" i wkomponowania... zastanów się co z tymi przydasiami zrobić.. jak ukryć brzydkie elementy.

Maliny z hortensjami, ścieżka poprowadzona tak że nijak nie da się ukryć blaszaka, naokoło różne elementy które nie pozwalają na zrobienie sensownej rabaty, gdzie nie spojrzę to masz jakieś "przydasie" co rozwalają cały porzadek. Najpierw uporządkuj przestrzeń, a potem myśl o roślinach na rabaty.. trzepak, studnia, huśtawka, ławka, blaszak, jakiś obskurny mur, kupa kamieni, jakieś instalacje, słup, kosz do gry, warzywnik..

Ja bym rozwaliła ogrodzenie i inaczej poprowadziła drogę do domu..tak by ukryć blaszak np za ścianą szmaragdów.. resztę jakoś pogrupować ,. wydzielić przestrzeń... zlikwidować chaos i zastanowić sie jak ukryć to co niezbędne a brzydkie.

Śliczny ogród można zrobić wszędzie I na szybko to tylko Danusia może zrobić projekt... zwykły śmiertelnik ja np ja.. myśli nad doborem roślin na rabaty już kolejny rok.. i noramy w tej ziemi by było piękniej...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Urszulla 13:46, 30 wrz 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
klaudia10140 napisał(a)
na poczatek chcialabym zabrac sie na przestrzeń miedzy domem a tujami


Witaj. To zacznij od tej części. Na niej nauczysz się dużo i reszta dla Ciebie będzie prostszanawet jak jesienią nasadzisz rośliny i coś nie wyjdzie wiosną zmienisz.
Strony świata są konieczne, bo wybór roślin do słońca i do cienia to podstawowa sprawa, trudno doradzać bez takiej wiedzy oraz tego czy masz piasek czy glinę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
klaudia10140 15:08, 30 wrz 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 105
dziekuje za odwiedziny tak licze i przepraszam za te posty ale poprostu bylam juz zdesperowana blaszaka nie da sie ukryc niestety musi ontam byc najbardziej chcialabym dac cos w tej przestrzeni miedzy domem a tujami jakas rabate piekna z bukszpanami
____________________
Klaudia Klaudia i ogród od podstaw
klaudia10140 15:09, 30 wrz 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 105
sylwia_slomczewska napisał(a)

Oooo pole znaczy, żeś krajanka
Daleko masz do Krakowa?

hehe no wsumie nie daleko 2 godzinki drogi
____________________
Klaudia Klaudia i ogród od podstaw
Sebek 21:09, 30 wrz 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Milka napisał(a)
Witak Klaudio na forum Widzę, że Danusia była, na bank super doradzi, ale musisz też jakoś określic bardziej, co byś chciała, jaki styl, bo akurat ogród Any jest nowoczesny niż wiejski czy angielski.
Na pewno trzeba zacząć od porządkowania, odchwaszczania, wytyczenia rabat, linii, czy proste czy owalne czy jeszcze coś innego. Z roslinami mogę doradzać, ale projekt to juz dla mnie za trudne, tu guru musi być...nasza Danusia, pozdrawiam



Ja się tylko pod tym podpiszę

Masz Klaudia pół roku na czytanie i ostre szkolenie - wiosną ruszysz pewnie z pełną para i głową pełną pomyslów gdzie co posadzić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nawigatorka 22:22, 30 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jedno jest pewne.zapisalas się już w histori forum swoim ctr+V
Wszystko inne odnośnie planowania zostało już chyba powiedziane
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
klaudia10140 10:25, 01 paź 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 105
Sebek napisał(a)



Ja się tylko pod tym podpiszę

Masz Klaudia pół roku na czytanie i ostre szkolenie - wiosną ruszysz pewnie z pełną para i głową pełną pomyslów gdzie co posadzić


równiez mam taka ogromna nadzieje
____________________
Klaudia Klaudia i ogród od podstaw
GorAna 12:07, 01 paź 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Przychodzę w odpowiedzi na Twoje wołanie

Jeśli mam coś doradzić (prócz tego co powiedzieli moi poprzednicy), to;

- postaraj się dokładnie umieszczać swoje zdjęcia....nie do góry nogami;
- zrób zdjęcia rabat, lub miejsc gdzie takowe chcesz mieć, z takiego miejsca z którego będziesz je potem najczęściej podziwiała,
- zrób sobie folder pt Moje inspiracje, i umieszczaj tam zdjęcia rabat które Ci się najbardziej podobają,
- napawaj się tymi widokami, pytaj właścicieli jakie tam mają rośliny i w ten sposób sama stworzysz piękny ogród,
- i ostatnia żelazna zasada (jak dla mnie) nie oczekuj, że ktoś za Ciebie podejmie decyzje o charakterze ogrodu.....Twój ogród to Ty
Będziemy Cię wspierać, doradzać, wtrącać swoje trzy:grosze

Głowa do góry, ale nie za wysoko, byś nie mogła czerpać wiedzy z artykułów zamieszczonych tutaj przez Danusię.
Pozdrawiam, życzę owocnej literatury.


Słonia je się...... małymi kęsami:P
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Magda_ 18:01, 05 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Wpadłam z rewizytą i widzę, że kilku pomocników już masz
Nie obrażaj się za to co mówią bo na ogrodowisku jest wielu życzliwych ludzi z oooooogromnym doświadczeniem. Mi Danusia też kazała gdzieś na początku najpierw ogarnąć przestrzeń i przemyśleć co lubię i co mi się podoba - bo ja chciałam bardzo ogród minimalistyczny, nowoczesny i zobacz co z tego wyszło

Poza tym folderem z inspitacjami proponuję jeszcze stronkę : https://pl.pinterest.com/madziabrzoza/

patrz zapisuj i planuj na wiosnę ruszysz z kopyta bo takie nieprzemyślane działanie na oślep jest bez sensu bo kupujesz na oślep rośliny które nie pasują do siebie i nie wiadomo co z nimi zrobić bo kasiorki na następne szkoda wielu z nas to przeszło
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
bql3 17:15, 06 paź 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274

Wpadłem na mały spacerek i jestem z rewizytą na twoich rabatach

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies