Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cyprysik Lawsona 'Dart's Blue Ribbon'

Pokaż wątki Pokaż posty

Cyprysik Lawsona 'Dart's Blue Ribbon'

Cwieku 12:42, 12 sie 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Witam,

mam 7 Cyprysików Lawsona 'Dart's Blue Ribbon'. Tak mi się wydaje, bo to sadzonki od sadzone przez babcię, a ona nie zna nazw . W każdym razie, chciałbym je posadzić i pytanie w jakiej odległości od siebie? Czy są to raczej kolumnowe rośliny czy mogą tworzyć szczelny żywopłot? Jeśli nadają się na żywopłot to w jakich odległościach od siebie i od płotu należy je sadzić?
Dominika11 13:23, 12 sie 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
są kolumnowe
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Karol99 13:50, 12 sie 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Kolumnowe rośliny nie nadają się na żywopłot bo trzeba je gęsto sadzic i szkoda pieniędzy. Cyprysiki są średnim materiałem na żywopłot, ponieważ mogą przymarzać.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Cwieku 13:52, 12 sie 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Dzięki, czyli muszę znaleźć dla nich zastosowanie na pojedyncze stanowiska.
Gardenarium 09:53, 13 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym wcale nie sadziła, no ale co na to babcia powie? -niebieski kolor na zdjęciach jest przesadzony mocno, wyglądają na sine i smutne, bardzo cmentarne, daj sobie spokój i idź w inne odcienie zieleni - zielone lub złociste. To już lepiej złocisty cyprysik, jak musi być koniecznie cyprysik.

Możesz je posadzić szczelnie obok siebie, to nie jest taka kolumna przecież jak cis Wojtek posadź blisko siebie, żeby się stykały, przytnij na równo w poziomie.

A najlepiej pokaż zdjęcie to ci powiem co masz zrobić i podaj szerokość tych cyprysików.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies