Gdzie jesteś » Forum » Powitania » hej hej hej

Pokaż wątki Pokaż posty

hej hej hej

precel 09:12, 18 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Chciałam się przywitać, dopiero zaczynam więc z chęcią poczytam uwagi, rady tych co mają doświadczenie w ogrodnictwie. Całe życie mieszkałam w bloku, jedynie jako dziecko spędzałam czas wakacyjny na wsi u babci, ja która zarzekała się że w ziemi grzebać nie będzie wybudowałam dom i zapragnęłam choć namiastki ogrodu. Proszę o wsparcie, instrukcję co i jak i z czym ... Pozdrawiam
____________________
Ogród na skarpie
Gardenarium 10:06, 18 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co jak z czym, to musisz napisać co masz, co chcesz robić i czym dysponujesz. Od tego musisz zacząć. Aby cokolwiek podpowiedzieć muszę mieć informację z czym ruszamy no i zdjęcia jakieś oczywiście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
precel 11:08, 18 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Oczywiście zdjęcia i opis dołączę - pierwsza informacja że ziemia u mnie hmmm piaszczysta no i mam dwie skarpy na jednej wymienialiśmy ziemię tzn mieszaliśmy z piachem czarnoziem-taki gliniasty....kompletnie sie nie znam stanowisko słoneczne. Skarpa ma kształt litery L Część obsadzeń na tej skarpie zrobiona, skarpa podzielona gazonami... na górze przy siatce tuje szmaragd, potem na szczycie skarpy trzmielina, gazony -na razie goszczą w nich kwiatki-dzwoneczki i fiołki i kilka gazonów pustych( sadziłam w nich to co dostałam)
Pod gazonami cyprysik groszkowy i jałowiec płożący blue forest, znowu rząd gazonów i w nich kostrzewa sina, potem misz masz -czyli wszystko i nic -to co uszczknełam z działki mamy i dawnej blokowej sąsiadki ...plus trawy( żółte ale nie wiem co to za jedne...)na samym dole w gazonach lawenda
porobię zdjęcia i założę wątek- będzie najłatwiej. Wstawię 1 zdjęcie resztę w wątku który założę. Zdjęcie w czasie prac nie ma na nim wszystkich roslin...
____________________
Ogród na skarpie
mamtu 10:39, 23 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Cześć Precel! Witam sąsiadkę, ja też z północy.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies