Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skarpie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skarpie

precel 22:11, 09 wrz 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Figielka napisał(a)
Na pierwszym zdjęciu (w kamieniach) wygląda mi to na forsycję. W doniczce to chyba lubczyk zerwij mały listek i potrzyj, lubczyk pachnie ja rosół.


hmm forsycja powiadasz...to by zmieniało wszystko,
no właśnie nie pachnie- wiec nie wiem czy to lubczyk czy nie......ech
____________________
Ogród na skarpie
Adela 18:52, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Hej! Witaj! Nowicjuszka u Nowicjuszki
W kwestii swojego ogrodu mam wiele wątpliwości, ale nie znaczy, że innym nie mogę pomóc.
Otóż Precelku - widzę, że przed Tobą jeszcze mnóstwo pracy! Czy do zagospodarowania masz tylko tę jedną skarpę, czy cały ogród?
Jeśli chodzi o skarpę, więc jeśli zdecydowałaś się na gazony, to radziłabym posadzić w nich rośliny o zwisających pędach lub takie, które tworzą kobierce na skarpach. Rozplenica japońska wygląda super, ale dopiero w drugiej połowie lata. Chodzi o to, aby rośliny okryły beton gazonów, bo to nie on ma być ozdobą skarpy.
Natomiast pod i nad gazonami proponowałabym posadzić coś trwałego, zimozielonego - jałowce płożące, irgi, trzmielinę itp. Zabezpieczą one skarpę przed spływem powierzchniowym gruntu.

I jeszcze jedno: moim zdaniem roślinka posadzona wśród białego żwiru to winnobluszcz pięcioklapkowy, w doniczce to oczywiście lubczyk
____________________
Ela - Moja ostoja
precel 20:39, 19 wrz 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Adela napisał(a)
rośliny o zwisających pędach lub takie, które tworzą kobierce na skarpach.
a podaj przykład takiej co wytrzyma palące słońce?

I jeszcze jedno: moim zdaniem roślinka posadzona wśród białego żwiru to winnobluszcz pięcioklapkowy, w doniczce to oczywiście lubczyk


hmm jak winobluszcz to wylatuje z rabaty... na lubczyk nie mogę znaleśc miejsca....
____________________
Ogród na skarpie
Adela 21:10, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Wszystkie jałowce, sosny (pumilio, Winter Gold, karłowa Glauca), niskie cisy (Repandens, Elegantissima) też znoszą stanowisko słoneczne, irgi - choć te ostatnie tracą liscie na zimę.
Co do winnobluszcza, to radzę jeszcze popytać, bo mogę się mylić. Choć porównywałam z innym w internecie, to wykazywały duże podobieństwo.
Lubczyk posadź gdzieś w rogu warzywnika, bo rozrasta się mocno i jest wieloletni.
____________________
Ela - Moja ostoja
precel 20:27, 20 sty 2017

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Witajcie dziewczyny...
Koniec roku dla mnie fatalny wraz z dziećmi miałam wypadek samochodowy jadąc do pracy i tak od listopada tułamy się po lekarzach.Wjechał w nas facet, który nie zatrzymał się na stopie potem przerzuciło nas na drugi pas i dowaliła nam ciężarówka- na szczęście żyjemy. Syn najstarszy i ja najbardziej poszkodowani-nadal się rehabilitujemy. Sprawa w rękach policji, która nie chce działać za bardzo.
Ogród jesiennie zaniedbany teraz roślinki pod śniegiem leżą- zobaczymy na wiosnę co z tego będzie.
Teraz w domku goszczą się u mnie storczyki- takie storczykowe szaleństwo mnie opętało-trochę optymizmu i trzeba...
Pozdrawiam- byle wiosny
____________________
Ogród na skarpie
mamuska1980 20:59, 24 sty 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę.
Roślinki na pewno dadzą sobie radę pod śnieżną pierzynką i na wiosnę pocieszą swoim wyglądem.

____________________
ogród zapracowanej mamuśki
precel 00:20, 12 sie 2020

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Po długim czasie wiele zmieniło się w ogrodzie ale skarpy zostały jak na nowo ogarnę zamieszczanie zdjęć to pokaże wam mój ogród
____________________
Ogród na skarpie
precel 00:33, 12 sie 2020

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
____________________
Ogród na skarpie
precel 00:35, 12 sie 2020

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Przedstawiam wam moja córkę ma prawie 3 latka i jest fanką lawendy i motylków...
____________________
Ogród na skarpie
precel 00:47, 12 sie 2020

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
____________________
Ogród na skarpie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies