Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skarpie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skarpie

precel 12:22, 18 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Witam wszystkich tu zaglądających.
Jestem początkującym ogrodnikiem- nawet nie wiem czy mogę siebie tak nazwać-po 36 latach w blokowisku - zawsze na 4 piętrze, czyli daleko od ziemi-wybudowałam dom i mam dość sporą działkę,którą zaczęłam zagospodarowywać. Nie ukrywam nie znam się na tym i proszę o pomoc... Kilka słów o warunkach- cóż gleba to piaski czasem wręcz żwir- tak to wyglądało na etapie budowy



Teraz jestem właścicielką domu i 2 uformowanych skarp na które nawieźliśmy odrobiną czarnoziemu....
Jedna ze skarp została zagospodarowana tzn nawieźliśmy czarnoziemu wymieszanego z gliną -od sąsiada i wymieszaliśmy z piaskiem by go rozluźnić i tam posadziliśmy roślinki druga część skarpy nieruszona. Proszę o propozycje co ja mogę z tymi skarpami zrobić? Wszelkie sugestie mile widziane.

ps. Trawnik z daleka wygląda ok ale z bliska masakra są miejsca gdzie czarnoziemu było mało i teraz kamyki wyłażą okropnie... więc też do poprawki jest
zdjęcia w trakcie nasadzeń


____________________
Ogród na skarpie
precel 12:47, 18 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
No i dokładam zdjęcia zrobione na szybko bo u nas aura nie dopisuje
na początek skarpa nr1

____________________
Ogród na skarpie
precel 21:43, 18 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56


warzywnik -to domena męża




____________________
Ogród na skarpie
precel 21:43, 18 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
winogrono- z boku domu



Hosty, barwinek i jakieś drzewko- nie wiem co to mąż przytachał posadzone w jedynym zacienionym ( przez cień domu)choć częściowo miejscu z drugiego boku domku




no i ostatnia część skarpa nr 2 na której nawet trawa nie chce rosnąć dlatego trawę chce wywalić i coś posadzić ale nie wiem co bo nie wyobrażam sobie ziemi wymieniać znowu taczkami...ehh chyba że do następnego roku mi przejdzie choć wolałabym posadzić coś co przetrwa na piaskach- macie jakieś pomysły??? może trawy?



Z przyjemnością będę czytać wasze uwagi i wskazówki.
____________________
Ogród na skarpie
Katkak 21:17, 21 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
witaj, ogrod jeszcze pachnie nowościa i tyyyle miejsca na chciejstwa . alez macie cudne, czerwone kamienie. Zrobilabym z nich coś fajnego .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 21:17, 21 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
witaj, ogrod jeszcze pachnie nowościa i tyyyle miejsca na chciejstwa . alez macie cudne, czerwone kamienie. Zrobilabym z nich coś fajnego .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Figielka 00:17, 22 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witaj, ja także jestem nowa na Ogrodowisko. Co jest posadzone w tych betonowych bordach na najniższym poziomie. Czy to jest lawenda?
____________________
IwonaOgródek przy lesie
precel 10:03, 22 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Figielka napisał(a)
Witaj, ja także jestem nowa na Ogrodowisko. Co jest posadzone w tych betonowych bordach na najniższym poziomie. Czy to jest lawenda?

Tak lawenda
____________________
Ogród na skarpie
precel 10:04, 22 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Katkak napisał(a)
witaj, ogrod jeszcze pachnie nowościa i tyyyle miejsca na chciejstwa . alez macie cudne, czerwone kamienie. Zrobilabym z nich coś fajnego .

Witaj ogród nowy, dużo sie chce ale najpierw ziemię trzeba użyźnić, bo i piach i pełno kamieni i dużych i małych.
____________________
Ogród na skarpie
precel 22:23, 22 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Moja trawka drugi rok u mnie

____________________
Ogród na skarpie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies