Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Wydmuchrzyca piaskowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wydmuchrzyca piaskowa

precel 19:57, 25 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Witam chciałabym u siebie na piaskach posadzić tę trawę wiem że jest ekspansywna ale jakbym posadziła we wiaderku bez dna tą ją powstrzyma przed wyłażeniem gdzie popadnie? jak głęboko musiałaby być bariera?
____________________
Ogród na skarpie
Gardenarium 20:12, 25 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To bardzo ekspansywna trawa, rozłazi się przy pomocy "czołgających" kłączy (jak to określa Wikipedia). Moim zdaniem wylezie i rozlezie się z każdego kubła i pokona każdą barierę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jankosia 21:12, 25 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Jest gorzej- ona rozsadzi kubeł. Miałam ją posadzoną w dużej donicy po drzewie- grubi plastik. Dna nie wycinałam. Na to poszły kamienie, mata, kamienie i dopiero ziemia. Po trzech latach chciałam wykopać bo trawa nie miała już miejsca. Okazało się że mocno trzyma się gruntu bo pokonała warstwę kamieni i podwójną matę a na dodatek rozsadziła z boku donicę i poszla też bokiem. W porę usunęłam ją z tamtego miejsca Myślę że są tylko dwie opcje. Albo prawdziwa zapora przeciwkorzenna taka jaką wkopuje się wokół drzew albo posadzenie jej na otwartej przestrzeni gdzie odrosty będą odcinane kosiarką- nie lubi tego i nie idzie dalej, ale ostre patyczki sterczą ponad powierzchnię i dla większości osób jest to nie do przyjęcia Możesz też dołować w donicy ale czeka cię coroczne (albo co dwa lata) wykopywanie, dzielenie i ponowne dołowanie. Nie wiem czy warto. Dla większości osób nie, ale ja wywaliłam ją daleko daleko do sadu żeby mieć materiał do bukietów
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
precel 09:30, 26 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Hm dzięki dziewczyny piękna ona jest wiec może zagości w donicy - może na tarasie,ale jeszcze przemyślę bo kusi mnie ona a miejsca dużo u mnie tylko nie chce by mi w trawnik poszła
____________________
Ogród na skarpie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies