Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z siewu bez przygotowania podłoża

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z siewu bez przygotowania podłoża

adam_juraszek 21:36, 14 wrz 2016

Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 5
Witam.

Miałem plamy na ogrodzie. Łyse i trawnik był rzadki, mało trawy itp. Dostałem trawę ze stadionu z murawy dość dużo tylko ze musiałem to na szybko zasiac, bo wyjeżdżam.

Ziemia była dość sucha i twarda, bo ciepło było. Teraz wieczorem nawodnilem ziemię i rozsiałem trawe w ilości 3 razy większej niż potrzeba i ponownie podlalem ziemię i ziarna. Czy przyjmie mi się? I co dalej robić ?
Gardenarium 21:59, 14 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiem tak: co nagle to po diable. Wzejść pewnie wzejdzie, jak ktoś będzie podlewał, ale czy urośnie i czy będzie ładny? Wątpliwe.

Trawnik ma wymagania niestety i nie wróżę mu sukcesu. Na zapas nie da się ani posiać ani podlewać. Wyschnie, zrobi się skorupa.

Pytanie raczej powinno zabrzmieć: czy wzejdzie? a nie czy przyjmie się. Przyjąć się może gotowa murowa zdjęta z pola.
Co dalej robić? nie wiem, nic nie robić, zaorać i posiać jak należy powinnam napisać. Co robić jak się źle zrobiło?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adam_juraszek 22:27, 14 wrz 2016

Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 5
A gdybym nasypal na wierzch ziemi i podlewal
adam_juraszek 22:27, 14 wrz 2016

Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 5
Mam jeszcze 1 dzień
Gardenarium 08:03, 15 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasypać na wierzch żyznej ziemi, przelecieć glebogryzarką, wymieszać, wyrównać itd... dopiero siać. Bo jak nie to szkoda w ogóle brać się za to.

Moje zdanie jest takie, że pod trawnik trzeba się bardzo napracować, aby odpowiednio przygotować podłoże, nalezy się bardzo napracować niestety. Bo to nie pobocze autostrady, gdzie sieją trawniki byle jakie, aby tylko trawa wzeszła i wziąć kasę i po kłopocie.

Tutaj robisz dla siebie i będziesz to potem pielegnował i uzytkował.

Dlatego odsyłam do artykułu http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

i do wątku o trawniku z siewu http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu

a ten wątek, jako nieprzydatny, proponuję zamknąć, ponieważ nie propagujemy tutaj wysiewania trawnika bez przygotowania podłoża.

Zapraszam więc do dzielenia się doświadczeniem pod linkiem podanym powyżej.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies