Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Gloksynia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gloksynia

Kasandra 10:58, 15 wrz 2016

Dołączył: 12 wrz 2016
Posty: 3
Mam w domu gloksynię, ale rośnie mi do kitu. Liści żółkną i słabo rośnie. Gdy przyniosłam ją ze sklepu wyglądała cudnie, a teraz szkoda gadać...Staram się już podlewać ją, tylko gdy zobaczę, że liście nie są już twarde i sztywne.

Z kolei druga - zaszczepiona z liścia, rośnie dość szybko, ale ma chudą łodygę i parę listów, co kila cm. Dlaczego tak rośnie w górę? Za mało słońca?
Dominika11 11:55, 15 wrz 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
z podlewaniem też nie przesadzaj, bo może zacząć gnić
stanowisko jasne do półcienistego, bez bezpośredniego słońca.

moze ona poprostu juz przekwitła i szykuje się do spoczynku - moja teraz nie ma kwiatów i powoli liście już zasychają
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardenarium 11:55, 15 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem czy chodzi o gloksynię letnią czy domową. Z opisy wynika, że domowa, więc niepotrzebnie znalazła się w dziale Byliny.

Zdecyduj się jaka to gloksynia, pokaż ewentualnie jej zdjęcia. Watek przeniosłam do działu "Domowe".



Bardzo proszę o uważne zamieszczanie pytań, bo dzisiaj same niewypały, trzy wątki, wszystkie źle. Powodują bałagan na forum
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies