Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Kalmia szerokolistna

Pokaż wątki Pokaż posty

Kalmia szerokolistna

omelka1 22:09, 17 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Chciałam zapytać czy ktoś ma doświadczenie z uprawą kalmii.
Posadziłam ją w kwaśnym podłożu w półcieniu i chyba niezbyt jej tu dobrze.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Gardenarium 08:10, 18 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kalmia płytko się korzeni, jeśli w nią wrastają korzenie innych krzewów, to zapewne brak jej wilgoci. Kwaśne podłoże - ważne czy to sam torf czy dana jest próchnica kwaśna ze spróchniałym obornikiem, aby podłoże stało się żyzne?

Powinno być próchniczne a nie suchy torf, który z trudem namaka, bo gdy wyschnie staje się suchym "wiórem": nie przyjmującym wody.

Kalmia nie znosi także zbyt głębokiego posadzenia, tak jak różaneczniki.
Popraw jej warunki glebowe i wilgotnościowe, a z pewnością zacznie lepiej rosnąć i wyglądać. Dodam, że to krzew wolno rosnący, więc nie spodziewaj się półmetrowych przyrostów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
omelka1 19:09, 18 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Dziękuję za odpowiedź.Wychodzi na to że moja kalmia ma za sucho bo rośnie w pobliżu świerka.Będę przesadzać.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Gardenarium 22:55, 20 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bardzo dobra decyzja, świerk zabiera jej wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MalGosia 19:10, 30 sty 2019

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Agatko,
posłuchaj Szefowej bo to taka nasza wspaniała Pani Profesor ogrodnictwa, której rady są bezcenne! Szkoda, że 5 lat temu nie wiedziałam tyle co teraz - pewnie 2 moje kalmie nadal żyłyby w ogrodzie.
A teraz o moich obserwacjach tych roślin - lubią półcień i dla mnie są łatwiejsze w uprawie od rododendronów (mam zarówno szerokolistne jak i wąskolistne)
____________________
pozdrawiam Małgosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies