Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Ogród - kompozycje w większości z iglaków i innych zimozielonych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - kompozycje w większości z iglaków i innych zimozielonych

moni 20:30, 03 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Ja się w jodle koreańskiej zakochałam i kupię 2 do mojego ogrodu jedną odmiany " silver star" i jedną " silver show" każdy ma inne poglądy ja się jodle zakochałam.
____________________
Mona
Gardenarium 10:26, 17 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mika2014 napisał(a)
Witam,

przychodzę do Was po pomoc, mam mały ogródek jakieś 50m2, który chciałabym jakoś zagospodarować a że ogrodnik ze mnie marny dlatego przychodzę tutaj po pomoc.
Mianowicie chciałabym posadzić sobie w jednym kącie ogródka 3 iglaki(chciałabym stworzyć mini lasek) No i tu zaczyn się mój problem nie wiem za bardzo jakie drzewka powinnam wybrać. Chciałabym by one różniły się wysokością najwyższa około 2-3 metrów potem koło 1,5 m i najmniejsza 80 cm do 1m.
Wrzucam fotkę - choineczki chciałabym w rogu gdzie obecnie znajduje sie drzewko (ktore niestety nie jest za ładne)

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i rady.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mika2014 14:44, 17 sie 2014

Dołączył: 16 sie 2014
Posty: 1
Gardenarium - prepraszam za zaśmiecanie nie wiedziałam gdzie umieścić moją prośbę.
Przeglądałam linka ale dalej w głowie mętlik.
Nawet nie marze o takich ogrodach jakie tu widziałam wystarczy mi by było kilka iglaków i trawa a będe szczęśliwa
Gardenarium 21:07, 17 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przed tujami posadź np cyprysiki groszkowe 'Filifera Aurea", będą żółte i włosiaste
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elegance 13:42, 08 lis 2016


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Dobry wieczór,

Poszukuję porad osób z doświadczeniem do urządzenia w większości lub też tylko zimozielonego kącika, który nie śmieci za bardzo po trawniku. Mam już do posadzenia świerk biały, myślałem nad połączeniem go z żywotnikiem wschodnim i może jodłą srebrzystą? Co o tym myślicie? Może warto dodać klon palmowy (czerwień) i miłorząb japoński (żółć)?
Pozdrawiam
Mateusz
____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
Gardenarium 15:23, 08 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli mówisz o kąciku, to w rogu jedno drzewo wyższe np. jodła. Srebrzysta? Nie ma takiej odmiany. Jest jodła kalifornijska 'Concolor' ale to wielkie drzewo, ogromne. Pod nim świerk biały to jak mrówka pod słoniem, więc wielkości mi się wydają nieprawidłowo dobrane.

No i żywotnik wschodni, ale czy odmianowy 'Aurea Nana', czy zwykły? Tak trójka to zły pomysł. Wykluczam jodłę w każdym razie.

W kąciku posadź świerk biały 'Conica do tego kulistą tuję Danica i płożący jałowiec np 'Mint Julep'. I to tyle kącika moim zdaniem.
Albo zamiast Mint Julep inny, żółty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elegance 16:47, 08 lis 2016


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)
Jeśli mówisz o kąciku, to w rogu jedno drzewo wyższe np. jodła. Srebrzysta? Nie ma takiej odmiany. Jest jodła kalifornijska 'Concolor' ale to wielkie drzewo, ogromne. Pod nim świerk biały to jak mrówka pod słoniem, więc wielkości mi się wydają nieprawidłowo dobrane.

No i żywotnik wschodni, ale czy odmianowy 'Aurea Nana', czy zwykły? Tak trójka to zły pomysł. Wykluczam jodłę w każdym razie.

W kąciku posadź świerk biały 'Conica do tego kulistą tuję Danica i płożący jałowiec np 'Mint Julep'. I to tyle kącika moim zdaniem.
Albo zamiast Mint Julep inny, żółty.

Dziękuję za odpowiedź To ma być jednak trochę większy kącik więc ten świerk biały ma być tam jedną z mniejszych roślin. Widziałbym to tak najbardziej z lewej klon palmowy szczepiony na pniu, z tyłu dwa wysokie (do 4m) różnokolorowe iglaki (może jakiś żółty i niebieski) po prawej miłorząb japoński, a przed nimi trzy żywotniki wschodnie nana. Co o tym myślisz?
____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
Gardenarium 17:01, 08 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jejciu, nic nie myślę, bo to nie moja bajka. Ja tak w każdym razie nie robię.

To zbiór roślin różnych a nie kompozycja.

A co dalej w ogrodzie w innych kącikach, inne takie zbiory przypadkowych roślin pomieszanych?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elegance 17:03, 08 lis 2016


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Czemu nie? Pasuja do siebie kolorami, wzrostem też mniej więcej? Ten fragment który chcę zagospodarować jest widoczny na mojej miniaturce.
____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
Gardenarium 17:05, 08 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za dużo roślin różnych w jednym miejscu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies