Gdzie jesteś » Forum » Sprawy techniczne » Zmiany w powiadomieniach mailowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmiany w powiadomieniach mailowych

ronin 23:13, 18 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Kilka dni temu wprowadziliśmy zmiany związane z powiadomieniami mailowymi. Nie wysyłamy już teraz pojedynczego maila z informacją o nowym wątku, poście czy komentarzu. Zamiast tego wysyłamy jeden zbiorczy mail z wszystkimi powiadomieniami, które się pojawiły od ostatniego razu. Jeżeli ktoś często zagląda w powiadomienia na stronie to w mailu otrzyma tylko te, których jeszcze nie widział. No i oczywiście mail nie zostanie wysłany jeżeli nie ma nowych powiadomień na stronie.

Zmieniła się także strona do edycji ustawień powiadomień. Została usunięta kolumna "E-mail". Zamiast tego dodaliśmy nową opcję "Powiadom mnie o nowych artykułach, wątkach, postach". Należy ją zaznaczyć jeżeli chcemy otrzymać tego zbiorczego maila.

Poniżej widok ekranu ze wskazaniem, gdzie znajduje się ta opcja.

____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Mary 20:01, 19 paź 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Czy byłoby możliwe posortowanie tych powiadomień w podobny sposób jak na stronie?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
ronin 12:25, 20 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Słuszna uwaga, od jutra już będą w odpowiedniej kolejności. Dzięki
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Mary 18:29, 20 paź 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
I ja dziękuję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:45, 22 paź 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Ronin.
Dzisiaj rano dostałam nowy mail z powiadomieniami. I jakoś bardzo dużo wpisów było w niektórych wątkach, więc mnie to zaintrygowało.

Np. w wątku o cisach (Cis - Taxus) jest wpis
http://www.ogrodowisko.pl/post/2490700
z 20 października, godz. 15.

Mail z powiadomieniami z 21 października godz. 7
Mam informację o 2 nowych wpisach w tym wątku. Link do wpisu 2490700.

Mail z powiadomieniami z 22 października godz. 7
Mam informację o 5 nowych wpisach w tym wątku. A nowych od poprzedniego maila jest tylko 3. Link prowadzi do wpisu 2490700, tego samego co w poprzednim mailu.

Zakładałam, że jak dostałam informację o pewnym wpisie w jednym mailu to w kolejnych mailach będą już tylko nowsze powiadomienia.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
pestka56 20:56, 23 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Ronin
Poprzedni system był niewygodny. Tona pojedynczych powiadomień i na dodatek dublowały sie. Tzn. jeśli z jednego linka zajrzałam do wątku, a powiadomień z tego wątku było 4, po usunieciu do kosza pozostałe 3 przychodziły dotąd ponownie, póki nie skorzystalam z każdego

Ten nowy system jest lepszym pomysłem, ale... popatrz co dostałam w ciągu 4 dni. Chodzi o ilości wpisów w poszczególnych wątkach. Linki nie kierują do aktualnych wpisów, nawet jeśli byłam w wątku i napisałam post. Każde nowe powiadomienie kieruje mnie wstecz, do już przyczytanych postów, tych sprzed 4, a wnajlejpszym razie 3 dni.
Załączam sklejone ze wszystkich powiadomień screenshoty.

____________________
Kasia
Donia72 14:48, 24 paź 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
U mnie jakoś to nie działa, nie mam żadnych powiadomień. Bardzo proszę o pomoc. A dlaczego te zmiany, przecież było dobrze....
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
ronin 11:00, 25 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
@MariBere, @pestka56 Problem polegał na tym, że powiadomienia są odświeżane tylko wtedy jeżeli otworzycie zakładkę "Powiadomienia". Przeczytanie wątku, w którym są nowe posty bez zajrzenia do tej zakładki nie powoduje ich odświeżenia. Tak samo było z mailem. Zmieniłem teraz to tak, że wysłanie maila z podsumowaniem powiadomień jest równoznaczne z zajrzeniem do zakładki powiadomień. Już nie powinno ich być tak dużo w mailach

@Donia72. A co dokładnie znaczy, że nie masz żadnych powiadomień? Na stronie, nie dostajesz maila? Jeżeli przeglądasz na bieżąco powiadomienia na stronie to nie dostaniesz maila.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:53, 25 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A może nie zaznaczyła tego o co prosiłeś pisząc o zmianach czyli czerwoną strzałką?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mary 18:25, 25 paź 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Dziękuję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies