Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Koszenie zbyt długiej trawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Koszenie zbyt długiej trawy

Arturelli 21:52, 29 lip 2011

Dołączył: 29 lip 2011
Posty: 19
Mam nieco inny sposób na wyrośnięty trawnik. Koszę go bez kosza zbierającego, wtedy kosiarka mniej się zapycha a to co skosi rozrzuca, co daje dwie zalety. Szybko schnie i dodatkowo osłabia to co pod nią. Za kilka dni przychodzę, grabię całość i koszę już na nisko, też bez kosza i zaraz zbieram grabiami. To harówka jednak lepsze niż co chwila odtykać łopatki kosiarki.
Gardenarium 21:30, 31 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem przeciwniczką takiego koszenia ponieważ kosze w ogrodach klientów. Oni musza mieć ładny efekt od razu. Tak koszą trawniki na skwerach miejskich, kiedy to robią dwa - trzy razy w roku. Fatalnie to potem wygląda. Klienci nie byliby zadowoleni.

Jeśli chcemy mieć ładny trawnik powinniśmy kosić z koszem. Dodatkowe grabienie? Jeśli mamy dużą powierzchnię trawnika - sporo czasu to zajmie. A najlepiej nie dopuszczać żeby trawa wyrosła taka długa.

Pielęgnacja trawnika jest w Tych artykułach

Trawnik wymaga systematyczności w pielęgnacji. To właśnie jest najgorsze, jedno zaniedbanie i miesiące pracy idą na marne,,potem chwilę trwa naprawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Arturelli 23:06, 31 lip 2011

Dołączył: 29 lip 2011
Posty: 19
Jasne że lepiej systematycznie dbać, jednak czasem się wyjeżdża i nie ma jak kosić. Mój sposób ma tę zaletę, że nie trzeba kilka razy jeździć kosiarką i zamęczać jej, chociaż to też może zależy od mocy maszyny.
annka 23:15, 31 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
JA zapraszam obie Panie do mnie nad jezioro trawa pewnie już jest po pas - zobaczymy czyja metoda skuteczniejsza działka do dyspozycji
____________________
Funkiowe zacisze
Matka 23:50, 31 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
annka napisał(a)
JA zapraszam obie Panie do mnie nad jezioro trawa pewnie już jest po pas - zobaczymy czyja metoda skuteczniejsza działka do dyspozycji


Ja też zapraszam-u mnie trawa po kolana, lub wyżej plus koniczyna i inne chwastuchy-dzisiaj nie mogłam wózkiem przejechać i grzęzłam co krokM wyjechał więc sma chyba zacznęalbo...więcej ...WYSP porobię to i trawnika nie będzie tak dużojuż widzę, Wasz rechot
____________________
U Matki
Arturelli 23:52, 31 lip 2011

Dołączył: 29 lip 2011
Posty: 19
Wyspy są fajne, też przymierzam się do kilku ton kruszywa .

Gardenarium 10:06, 01 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Annka miała na myśli rabaty wsypowe, wycięte w trawniku i obsadzone roślinami. Wtedy mniej jest do koszenia, ale więcej do pielenia

Wolę pielić niż kosić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
annka 17:10, 01 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
gardenarium napisał(a)
Annka miała na myśli rabaty wsypowe, wycięte w trawniku i obsadzone roślinami. Wtedy mniej jest do koszenia, ale więcej do pielenia

Wolę pielić niż kosić


Bogda Danusiu ja mam widok na trzy wyspy na jeziorze i to wystarczy
____________________
Funkiowe zacisze
Gardenarium 08:12, 20 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tess napisał(a)
Zapomniałam się poskarżyć:

kosiarka mi się popsuła Nagle i niespodziewanie. Niczego nie sygnalizowała, i bęc - padła
Trawa długaśna już, a tu - skosić jej nie mam czym
M. podłubał w niej trochę, ale bezskutecznie, jutro mus do jakiegoś fachowca się udać...

Z tą trawą nowo posianą to nie wiem, co zrobić. Zrobiłam zdjęcia, ale chyba niewiele widać, niestety.




Tu widać różnicę - tu dzie są koty, jest stara trawa, a powyżej ogona Lolka (kot w górnej części zdjęcia) - nowa. Widać, że jest wyższa, niż ta stara. Dla porządku dodam, że trawa jest generalnie ciut przetrzymana, była koszona ponad tydzień temu, w ubiegły piątek.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:12, 20 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koś na dwa razy, inaczej nie dasz rady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies