Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Koszenie zbyt długiej trawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Koszenie zbyt długiej trawy

Zgr 04:30, 12 sie 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
A ja mam pytanie, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć rzeczowej informacji.
Wszędzie piszą, aby dłuższą trawkę kosić etapami, stopniowo obniżając nóż.
Ale proszę powiedzieć w jakich odstępach czasu? Dzień? 3-4dni? 5-7?
I przy okazji- co nam daje takie rozłożenie koszenia na etapy?
PiterSas 07:29, 13 sie 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Zgr napisał(a)
A ja mam pytanie, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć rzeczowej informacji.
Wszędzie piszą, aby dłuższą trawkę kosić etapami, stopniowo obniżając nóż.
Ale proszę powiedzieć w jakich odstępach czasu? Dzień? 3-4dni? 5-7?
I przy okazji- co nam daje takie rozłożenie koszenia na etapy?

Hej.
Kosisz etapami tego samego dnia, no chyba że masz tak duży areał ze rozłożysz koszenie na kilka dni.
W pierwszym poście jest napisane co daje koszenie etapami - kosiarka się nie męczy i my nosząc mniej koszy trawy
Zgr 15:11, 13 sie 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
PiterSas napisał(a)

Hej.
Kosisz etapami tego samego dnia, no chyba że masz tak duży areał ze rozłożysz koszenie na kilka dni.
W pierwszym poście jest napisane co daje koszenie etapami - kosiarka się nie męczy i my nosząc mniej koszy trawy


No właśnie czy chodzi tylko o kosiarkę? Czy to nie ma nic wspólnego z samą trawą? Czy nie należy dać jej odrosnąć troszkę np. 2-3 dni?
Takową informację znalazłem gdzieś w sieci.
Wszędzie natomiast grzmią, że trawy nie należy ścinać więcej niż o połowę i aż nie chce mi się wierzyć, że wszystkim zależy tylko na kosiarce i wygodzie koszącego.
PiterSas 11:30, 22 sie 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Zgr napisał(a)


No właśnie czy chodzi tylko o kosiarkę? Czy to nie ma nic wspólnego z samą trawą? Czy nie należy dać jej odrosnąć troszkę np. 2-3 dni?
Takową informację znalazłem gdzieś w sieci.
Wszędzie natomiast grzmią, że trawy nie należy ścinać więcej niż o połowę i aż nie chce mi się wierzyć, że wszystkim zależy tylko na kosiarce i wygodzie koszącego.


Jak masz czas to zrób, z "odpoczynkiem" trawy.
Jeśli chodzi o ścinanie trawy to uważam ze można spokojnie ścinać o więcej niż połowę jej wysokości (gdy np. trawa ma 15 - 20 cm) tej zasady nie stosujemy gdy trawa jest cięta na wys. ok. 4 cm - po prostu ścięło by się jej wierzchołki wzrostu i mogłaby się po takim cięciu nie odbudować....
Gardenarium 23:50, 22 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zgr napisał(a)


No właśnie czy chodzi tylko o kosiarkę? Czy to nie ma nic wspólnego z samą trawą? Czy nie należy dać jej odrosnąć troszkę np. 2-3 dni?
Takową informację znalazłem gdzieś w sieci.
Wszędzie natomiast grzmią, że trawy nie należy ścinać więcej niż o połowę i aż nie chce mi się wierzyć, że wszystkim zależy tylko na kosiarce i wygodzie koszącego.


Nie, nie należy dać jej odrosnąć bo i tak to zetniesz, ścinasz zaraz - tego samego dnia.

Przede wszystkim nie należy dopuścić do tak wysokiej trawy! Kolego kochany, a jeśli już zapuściłeś trawnik, to będzie wyglądał źle przez jakiś czas, zanim doprowadzisz go do idealnego stanu. Porada w tym wątku dotyczy tego jak wybrnąć ze swoich błędów pielęgnacyjnych albo niezawinionej nieobecności w ogrodzie (urlop, choroba, awaria kosiarki itp) i jak to zrobić, aby nie pognieść i nie zdusić trawnika i aby kosiarka ci nie stanęła dęba podczas koszenia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies