Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Walmer Castle and Gardens

Pokaż wątki Pokaż posty

Walmer Castle and Gardens

06:42, 17 lis 2016
mira napisał(a)






Miro dzieki za fajne foty ...z niecierpliwośćią czekam na resztę

a tymczasem skomentuje zdjęcie powyżej ....często sie widzi w angielskich ogrodach taki układ ...chodzi mi o te waskie pasy trawnika na 1 góra 2 przejazdy kosiarką ....nigdy bym tak nie robiła ...bo albo trawa na całości ..albo nawierzchnia żwirowa ...nie chciałoby mi sie na takie skraweczki taszczyć kosiarki

kiedy widzę taki układ to zawsze zadaję sobie pytanie po co oni tak robią?
Anda 18:09, 17 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Bo to po prostu przepięknie wygląda Justyno
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mira 19:38, 17 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
eee_taam napisał(a)


Miro dzieki za fajne foty ...z niecierpliwośćią czekam na resztę

a tymczasem skomentuje zdjęcie powyżej ....często sie widzi w angielskich ogrodach taki układ ...chodzi mi o te waskie pasy trawnika na 1 góra 2 przejazdy kosiarką ....nigdy bym tak nie robiła ...bo albo trawa na całości ..albo nawierzchnia żwirowa ...nie chciałoby mi sie na takie skraweczki taszczyć kosiarki

kiedy widzę taki układ to zawsze zadaję sobie pytanie po co oni tak robią?


Anda już odpowiedziała.

Żeby było ładnie i elegancko . No i pewnie też z względów "praktycznych" - wyobrażasz sobie że przy kopaniu w rabatach ziemia spadnie na tak wypicowaną ścieżkę żwirową ! no a ponadto można robić kanciki a te też podkreślają charakter i urok rabaty.

Ja wiem - często się nad wieloma rozwiązaniami zastanawiamy jakby chcąc przenieść je na nasze ogrody - w końcu po to tak lubimy oglądać innych.

Trzeba jednak pamiętać, że to ogrody pokazowe /a ten jeszcze w charakterze parkowym, królewskim - wejście z biletem/ w którym pracę ma pewnie z kilku ogrodników z naczelnym ogrodnikiem, są konsultacje z projektantem i pewno też w sezonie pracują wolontariusze - więc pracochłonność tam nie jest problemem sądzę - efekt się liczy.

Zobacz Keukenhof z tulipanami park - tam są takie pasy obok siebie w różnym kolorze zieleni - tez się zastanawiałam nad tym.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:44, 17 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
I kolejna część ogrodu i już muszę przyznać dla mnie przeurokliwa, tam bym sobie popracowała

ogród kuchenny

wchodzimy?














____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:50, 17 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Sposób tworzenia wszelkich podpór i wiązań zachwyca mnie i nie wiem jak to robią choć wydaje się takie proste











____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:00, 17 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


ilość kwiatów a w szczególności róż w tej części ogrodu była największa jaką widziałam w ogrodzie kuchennym gdzie przeważały stare drzewka owocowe prowadzone szpalerowo i jagodowe krzaczki



o, piwonie nie należą do wysokich bylin ale też się pokładają - tu proszę w takim pancerzu









____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
20:03, 17 lis 2016
ja się z ładnością tych pasów zgadzam!
bez dwóch zdań trawnik przy rabatach bylinowych jest praktyczniejszy i ładniejszy

ale tarabanienie się z kosiarką do takich skrawków do mnie już nie przemawia

ale masz rację ...wolontariat i ogrodnik na etacie ...zrobią wszystko bez gadania

mira 20:05, 17 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041










____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:13, 17 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sadzik



rząd ławek i sporo doniczek przy szklarniach w których są głównie rośliny ciepłolubne










____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:18, 17 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041










____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies