Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Cięcie gałęzi - poprawa statyki mojego dębu

Pokaż wątki Pokaż posty

Cięcie gałęzi - poprawa statyki mojego dębu

Gardenarium 19:35, 24 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten platan zasłoni. Jest ok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kuntz 14:21, 02 lut 2017

Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 18
Melduję wykonanie zadania, drzewa wycięte.

Wiem że potrzebuję tam teraz:

a) soliteru: pasuje mi ten platan, tylko wsadzić go naprzeciw okna czy bardziej na lewo w stronę sąsiada i pod niego całą kompozycję przedogródka

b) wsadzić: dwa albo trzy aby stworzyły ścianę zieleni,(od pięter sąsiada i tak mnie to nie osłoni a nie jestem przekonany czy to dobrze będzie wyglądać, nie wiem jak bardzo rozrosną sie te platany)







____________________
Robert Z milosci do sasiada
Gardenarium 15:04, 02 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardziej na lewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kuntz 15:49, 02 lut 2017

Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 18
Danusiu, skoro Podpowiedziałaś aby przesunąć drzewko w lewo, to uważasz że tylko wariant z jednym egzemplarzem ma tutaj rację bytu?





Dziękuję
____________________
Robert Z milosci do sasiada
Gardenarium 15:53, 02 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem czy tak wywalić na środku trawnika. Jak to się ma do ogrodzenia i do domu? Dwa też dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kuntz 16:07, 05 lut 2017

Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 18
Ostatnie pytanie. Skoro pojedyncze drzewko oraz wariant z dwoma wyglądają dobrze, na zdjęciach powyżej to która opcja będzie lepsza w perspektywie 10 lat. Czy gdy rozrośnie się korona to nie zleją się w jedną plamę?

Druga kwestia wysokość szczepienia. Jeśli szczepienie na 250 cm to na jaką wysokość opuści się korona tego platana?

Dziękuję
Robert
____________________
Robert Z milosci do sasiada
Gardenarium 17:20, 05 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Platan można ciąć jak zwykłą wierzbę - do jednego oczka. Korona wtedy nie opuści się.

Tniesz jak chcesz. formujesz jak chcesz.

Opcja jednego drzewa - nie aż tak chciałam przesunąc drzewo, na ścianę na lewo od okna a nie aż tak daleko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies