Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 12:53, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
jolanka napisał(a)
Aż zerknelam na inf o tej kalinie. Pięknie wygląda, ale czy rzeczywiście rzadko zawiazuje owoce?


Chodzi o Onondaga?
U mnie owocuje bez zarzutu


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
yolka 12:54, 22 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Czytam o żółwiu, lepiej żeby nie przeżył zagraża i wypiera nasze rodzime gatunki. Poza tym na posiadanie takiego okazu potrzebne jest zezwolenie

http://wyborcza.pl/1,75400,11615068,Zolw_czerwonolicy__na_takie_zaborcze_gatunki_potrzebne.html

To szok, że Zoo odmawia przyjęcia, grozi to rozprzestrzenianiem się tego zółwia ludzie je wyrzucają, a nasz rodzmy gatunek zółw błotny niestety wyginie.

Proszę tylko nie wyrzucaj tego żółwia, niech u Ciebie dożyje starośći (żyje pewnie długo jak każdy żółw) i nie staraj sie dla niego o parę. Pozdrawiam

Ogród masz bardzo ładny
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
dana1s 13:01, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
yolka napisał(a)
Czytam o żółwiu, lepiej żeby nie przeżył zagraża i wypiera nasze rodzime gatunki. Poza tym na posiadanie takiego okazu potrzebne będzie zezwolenie

http://wyborcza.pl/1,75400,11615068,Zolw_czerwonolicy__na_takie_zaborcze_gatunki_potrzebne.html

To szok, że Zoo odmawia przyjęcia, grozi to rozprzestrzenianiem się tego zółwia ludzie je wyrzucają, a nasz rodzmy gatumek zółw błotny niestety wyginie.

Proszę tylko nie wyrzucaj tego żółwia, niech u Ciebie dożyje starośći (żyje pewnie długo jak każdy żółw) i nie staraj sie dla niego o parę. Pozdrawia

Ogród masz bardzo ładny


Też czytałam o nim , ale mogłam go zostawić pod kołami albo wrzucić do stawu. Wybrałam, to drugie.
Nie wydaje mi się żeby jedna sztuka bardzo zaburzyła równowagę w środowisku.
Jest piękny i przyjaźnie nastawiony
Jak przeżyje to ma u mnie dożywotnią miejscówkę.
U mnie polskich rodzimych gatunków nie widziałam.
Nie zamierzam powiększać mu rodziny

Cieszę się , że mój ogród Ci się podoba





____________________
...uDany ogród; Wizytówka
yolka 13:12, 22 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
dana1s napisał(a)


Też czytałam o nim , ale mogłam go zostawić pod kołami albo wrzucić do stawu. Wybrałam, to drugie.
Nie wydaje mi się żeby jedna sztuka bardzo zaburzyła równowagę w środowisku.
Jest piękny i przyjaźnie nastawiony
Jak przeżyje to ma u mnie dożywotnią miejscówkę.
U mnie polskich rodzimych gatunków nie widziałam.
Nie zamierzam powiększać mu rodziny

Cieszę się , że mój ogród Ci się podoba







Mamy dużo tych żółwi dziko żyjących, radzą sobie rewelacyjnie w naszym klimacie. Rodzimych gatunków pewnie nie zobaczysz bo ich prawie nie ma- to gatunek zagrożony wyginięciem i dlatego ważne jest, aby czerwonolicy się nie rozmnażał.
Super, że masz takie podejście i nie zamierzasz puścić go wolno

Pokazałaś śliczną naszą rodzimą biedronkę siedmiokropkę, ona też ma wrogów, ale na tego wroga trudno cokolwiek poradzić

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/inwazja-biedronek-azjatyckich-zagrozenie-dla-alergikow-i-rodzimych-owadow/gtcf8


____________________
Ogród z widokiem na jezioro
sylwia_slomc... 13:18, 22 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Twój ogród stał się moją miłością od pierwszego wejrzenia jest spełnieniem wszystkiego co mi się marzyło i niesamowitą inspiracją
Styrak japoński i ośnieża urzekły i mnie, muszę o nich poczytać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 13:36, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
yolka napisał(a)


Mamy dużo tych żółwi dziko żyjących, radzą sobie rewelacyjnie w naszym klimacie. Rodzimych gatunków pewnie nie zobaczysz bo ich prawie nie ma- to gatunek zagrożony wyginięciem i dlatego ważne jest, aby czerwonolicy się nie rozmnażał.
Super, że masz takie podejście i nie zamierzasz puścić go wolno

Pokazałaś śliczną naszą rodzimą biedronkę siedmiokropkę, ona też ma wrogów, ale na tego wroga trudno cokolwiek poradzić

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/inwazja-biedronek-azjatyckich-zagrozenie-dla-alergikow-i-rodzimych-owadow/gtcf8




Niestety zagrożenia czyhają z każdej strony, zwykle wynikają z głupoty ludzkiej. Przywożą sobie łupy z podróży, albo pierwsze kupują a potem się nudzi i puszczają wolno węże, pająki, żółwie, ryby
Smutne, ale co robić.
Smog też mamy na własne życzenie...
Myślę, że u mnie się nie rozmnoży, a jeżeli przeżyje tą zimę to będzie miał spokojną miejscówkę. Mnie nie przeszkadza
Biedronki uwielbiam tak samo jak motyle

Rusałka pawik



Rusałka admirał



Rusałka pokrzywnik

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 13:41, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)
Twój ogród stał się moją miłością od pierwszego wejrzenia jest spełnieniem wszystkiego co mi się marzyło i niesamowitą inspiracją
Styrak japoński i ośnieża urzekły i mnie, muszę o nich poczytać


Dziękuję kochana za te serdeczności. Ja też pałam gorącym uczuciem do tego miejsca, chcę żeby było moją ostoją.
Kocham naturę i zachwycam się wszystkim co rośnie , kwitnie, lata czy pływa tutaj mam raj i multum doznań.
Zapraszam!
Ja zdecyduję się na te roślinki , kocham wszystko co biało kwitnie







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
yolka 13:41, 22 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Masz motyle bo kwiaty właściwe masz Też lubię wszystko co przylatuje i siada ma moich kwiatkach, choć kwiaty moje i ogród nie powalają na kolana, ale motylki na pewno mam takie same

Ja tez lubie biały w ogrodzie i jeszcze niebieski
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
sylwia_slomc... 13:44, 22 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Biały nie jest moim ulubionym kolorem wśród roślin, ale styl twojego ogrodu zachwyca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 13:51, 22 sty 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Witaj Dano. Ogród masz zachwycający i wspaniale ze pokazujesz tak dużo świetnych zdjęc. Nie mogę sie doczekac nastepnych. Ogród marzenie i ta duża ilosc wody to czego najbardziej brakuje w naszych małych ogrodach a co jest tak bardzo istotne i zmienia całkowicie ogród. Czekam niecierpliwie na kazde nastepne zdjecie.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies