Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 20:05, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękne zmiany nie ten sam ogród widzę na tarasowej moje ulubione roslinki....seslerie,jeżówki, kłosowce no i cudną gaurę planuję ją kupić do donic przy drzwiach ...


Wiolu dziękuję gaurę polecam, bo to roślinka niemożliwa w swej prostocie, wypełnia przestrzeń i nadaje lekkości, powtórzę ją jeszcze na innej rabacie, więc sadź na pewno będziesz bardzo zadowolona buziak
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Wiolka5_7 20:09, 16 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Monia81 napisał(a)


Wiolu dziękuję gaurę polecam, bo to roślinka niemożliwa w swej prostocie, wypełnia przestrzeń i nadaje lekkości, powtórzę ją jeszcze na innej rabacie, więc sadź na pewno będziesz bardzo zadowolona buziak


Mam nadzieję,że w donicy też będzie rosła fajnie
Buziaki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Monia81 20:09, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Wendy79 napisał(a)
Monia, i to lubię, taki bylinowy busz. Szanse na więcej gaury są ogromne, bo u mnie sieje się na potęgę. Młodych kuklików jeszcze się nie doczekałam...A powiedz mi, jak traktujesz kukliki w sezonie. Moje po kwitnieniu przycięłam i były "niereprezentacyjne"


Ten busz uwielbiam, tak jak Ty No to mnie pocieszyłaś z tym sianiem się gaury, mam nadzieję że i u mnie siewki będą, chciałabym ją powtórzyć jeszcze na innej rabacie, siewki kuklików już jesienią zauważyłam, cieszę się, bo chciałabym ich gęsto mieć, po kwitnieniu zostawiłam je aż do momentu gdy się zasuszyły kwiatostany i obcięłam dopiero wtedy, cały sezon wyglądały dobrze, takie zielone kuleczki... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:11, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Margerytka40 napisał(a)
Monia ile sztuk gaury masz na tarasowej?


Asia tam jest wsadzone 5 sztuk... gęstwinę stworzyły niesamowitą...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:13, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
makadamia napisał(a)
W 2017 bylo bieganie ze szlauchem?! mnie się wydaje że przed chwilą

Tarasowa pięknie przybiera


Asia no tak ten czas biegnie, dzięki ci dobra Kobieto, że mnie wtedy nakierowałaś z tym wężem i linią rabat choć mój chłopina to tak sceptycznie do tego podchodził, a teraz to inna bajka buziak
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:14, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
anabuko1 napisał(a)

Ależ piękne ,bogato ukwiecone widoczki.


Aniu dziękuję taka ilość kwiecia dodaje energii, tego nam było trzeba, dobrze, że wtedy znalazłam się wśród Was i teraz już mogę się tym cieszyć
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:19, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anda napisał(a)
Pięknie Ci się wszystko rozrosło. Ogród układa się w całość. Tam na rabacie naprzeciw szopki masz agastache powtórzoną, czy perovskię? W sumie nieważne, bo kolor się powtarza i pięknie to wygląda.
Na przytarasowej widać, że sucholuby nie lubiące zbytniego nawożenia świetnie tam rosną. Masz z nią dużo roboty?


Ewuś na cypelku mam perovską, lubuje jej tam niesamowicie, rozbujała się tam na maxa Ogólnie, najwięcej plewienia mam na wiosnę, zanim to wszystko ruszy, później na rabatach już jest busz i roślinki, które się porozsiewały zapełniają miejsce, więc chwasty mają problem się wbić, tam gdzie jeszcze dodatkowo mam korę wysypaną, to plewienie idzie migusiem... najwięcej mam roboty przy nowo powstających miejscach, ale powoli ich ubywa...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:20, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
kasiek napisał(a)
Piekna przemiana i naprawdę w bardzo szybkim tempie!


Kasieńko dziękuję... poszło to dość szybciutko, nawet nie wiadomo kiedy, dopiero takie porównania pokazują wszystko pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:21, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Waclaw napisał(a)
z przyjemnością oglądam takie przemiany


Wacławie bardzo dziękuję te przemiany napędzają do pozytywnych kolejnych działań i cieszy to niesamowicie pozdrawiamy
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:25, 16 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
sylwia_slomczewska napisał(a)
Niesamowite metamorfozy zakątków ogrodowych i ogromna praca wykonana Was obojga


Napracowaliśmy się, ale satysfakcja jest ogromna, bo własnymi ręcami zrobione, jeszcze sporo zostało do obrobienia, ale są te miejsca, które już bardzo cieszą sama wiesz jak to jest, gdy coś nowego przybywa w ogrodzie i kolejne miejsca dostają nowego wyglądu buziaki Kochana
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies