Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 21:41, 20 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013


i jeden mordorek znikł

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 21:59, 20 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Monia ogród cudny, a końca jego nie widać
Placyk pod ognisko superowy Ja bym mogła spróbować sypnąć stipy w łąkę bo na rabatach nie chce u mnie rosnąć, może by na górze łąki chciała tam inna ziemia, tylko nie wiem jak by wyglądała w łące....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 22:17, 20 lip 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
Monia81 napisał(a)


a to ożanka hyrkańska


O masz, a ja myślałam, że to przetacznik

Co do turzycy, to chciałam dziabnąć ją hurtem samą w rabacie.
Dzięki za to porównanie, nie mogłam się dogrzebać właśnie do takich zdjęć. Mam ciut wątpliwości, czy te szkółkowe carexy to goldband Jak obstawiasz?



Ale masz masę roślin!! Super to będę zaglądać, bo na glinę masz już sporo sprawdzonych.

A co do stipy, to owszem sieje się, ale ja ją chciałam w większej ilości w innym miejscu niż jest aktualnie A siewki się czasem obrażają i padają po przeniesieniu

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Monia81 20:53, 29 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
sylwia_slomczewska napisał(a)
Monia ogród cudny, a końca jego nie widać
Placyk pod ognisko superowy Ja bym mogła spróbować sypnąć stipy w łąkę bo na rabatach nie chce u mnie rosnąć, może by na górze łąki chciała tam inna ziemia, tylko nie wiem jak by wyglądała w łące....


Sylwuś spróbować można, w sumie to nic nie kosztuje, a czasami ładne zestawienia wychodzą, może w łące stipa też dobrze wyglądać, jak chcesz to te nasionka zostawię i ci przywiozę jak się będziemy miały zobaczyć... buźka

lipcowe widoczki, wszystko kwitnie, jak by jeszcze komary nie kąsały to już by było cudownie


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:59, 29 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Rojodziejowa napisał(a)


O masz, a ja myślałam, że to przetacznik

Co do turzycy, to chciałam dziabnąć ją hurtem samą w rabacie.
Dzięki za to porównanie, nie mogłam się dogrzebać właśnie do takich zdjęć. Mam ciut wątpliwości, czy te szkółkowe carexy to goldband Jak obstawiasz?



Ale masz masę roślin!! Super to będę zaglądać, bo na glinę masz już sporo sprawdzonych.

A co do stipy, to owszem sieje się, ale ja ją chciałam w większej ilości w innym miejscu niż jest aktualnie A siewki się czasem obrażają i padają po przeniesieniu



Nie wiem czy to Gold band, jeśli ma jednak bardziej wyraziste obrzeże kremowo-złote to tak... Asiu u mnie bardziej piaszczysta gleba, gliny to u mnie brak... a stipa to tak czasami ma, że raz się przyjmie a raz będzie kaprysić, u mnie może dlatego, że gleba lekka to sama się roznosi po rabatach pozdrawiam



____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:02, 29 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Teraz to chyba najlepszy czas dla ogrodu, bzyczków masa, wszystko się rusza


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:03, 29 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
jeżówki wymiatają

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:05, 29 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:07, 29 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
wszystko w kwitnieniu nabrało rozpędu... chwasty też, chociaż plus taki, że na niektórych rabatach ich nie widać, no ale gdzie niegdzie jeszcze dają o sobie znać...

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:09, 29 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
króluje też żółć

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies