Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród prawie bezobsługowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie bezobsługowy

Gardenarium 21:56, 23 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym dodała w tytule "prawie". Nie ma ogrodów bezobsługowych, są mało pracochłonne, ale bezobsługowe nie

Można zminimalizować zabiegi, ale bez obsługi się nie da
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rosa 10:28, 22 paź 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Masz rację Danusiu, zawsze coś tam w ogrodzie jest do zrobienia, ale bez tej pracy życie straciłoby sens a my byśmy zesztywnieli, więc ciut ruchu jest niezbędne. Chodziło mi o to, by ograniczyć pracę do minimum, by w każdym wieku i w zależności od kondycji ogród wyglądał na zadbany w miarę.
Kolejne moje spostrzeżenia tegoroczne:
1. hosty pięknie się rozrastają i tłumią chwasty
2. rabata obsadzona liliowcami - j.w., wystarczy obciąć przekwitnięte kwiatostany i liście na wiosnę. U mnie pojedyncze liliowce jeszcze kwitną
3. nieekspansywne trawy i rośliny na obwódki i trawy jako tło dla roślin np. kostrzewa sina Intense Blue (nie rozsiewa się), hakonechloa dostępna w 4 gatunkach, Sporobolus różnokłosowy (pięknie się przebarwia na miedziany kolor), na tło i pomiędzy - trzcinnik krótkowłosy no i żurawki jeśli ktoś lubi i nie ma opuchlaków
4. zapobieganie chwastom - układam gazety, moczę je i ściółkuję trawą albo korą. Mam spokój z chwastami na 1-2 lata.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies