Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Szybkie przygotowanie ziemi pod warzywa

Pokaż wątki Pokaż posty

Szybkie przygotowanie ziemi pod warzywa

Iwcia 10:00, 08 mar 2017

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Ja cię rozumiem. Próbuj nawet jeśli plony nie będą duże to i tak największa radość i satysfakcja. Trochę wzbogacisz ziemię teraz, p otem jesienią i powoli będzie ok
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 10:04, 08 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wylezą chwasty z tych korzeni, które zostały w glebie i wrosną w warzywa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chmieluzg 13:00, 06 cze 2017

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 25
Wracam z wiadomościami z mojego warzywniaka. Jest słabo. Wszystko niby rośnie ale bardzo powoli. Kalarepa idzie w liście, rzodkiewka też. Cebula bardzo malutka, arbuzy żółkną Jedynie sałata wygląda ok. Poratujcie Wydaje mi się, że problemem jest słaba ziemia. Czym mogę ją zasilać w trakcie wzrostu warzyw?

Na jesień nawiozę lepszej ziemi, dam kompost, obornik i zasieję poplon ale co teraz? Szkoda mi tego wszystkiego.
chmieluzg 09:02, 20 lip 2017

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 25
Hej,

To znowu ja z moim warzywniakiem. W tym roku wyszło jak wyszło, w następnym będzie lepiej doradźcie mi jak najlepiej przygotować ziemię na przyszły sezon.

Planuję:

1. Poczekać jeszcze miesiąc i jak skończą się warzywa delikatnie przekopać i wysiać gorczycę.
2. Po 2 miesiącach (koniec października) rozsypać to co mam w kompostowniku + obornik (tylko nie wiem jaki) i przekopać.
3. Na to dosypać trochę nowej ziemi.
4. Na wiosnę znowu przekopać.

Dobrze będzie?
ala_krzaczynska 19:33, 20 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 3
Ja zakładałam warzywniak baaardzo późno. Miałam trochę kompostu ale w kompoście nie wiadomo dokładnie ile czego jest dlatego bałam się że czegoś może być za mało. Przede wszystkim bardzo późno posadziłam pomidory no a wiadomo, że potasu potrzebują dużo. Kupiłam więc nawóz naturalny i przekopałam razem z tym kompostem. Do tego kilka dni po posadzeniu pomidory popryskałam nawozem interwencyjnym i idą jak burza. Nawóz Biogardena kupiony w sieci. W poprzednich latach przekopywałam ziemię z kompostem na jesieni. Wiosną już nie ruszałam.
Anico 10:29, 07 sie 2017


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
Ja mam inną trochę koncepcje zakładania warzywnika.
Na darni rozkładam kartony, ważne żeby nie były farbowane, drukowane. Rozkładamy na płasko 2-3 warstwy tyle ile uda się nam zdobyć.
Zbieramy trawę, chwasty, odpadki organiczne, starą słomę, zgniłe siano od sąsiada. Wszystko co się rozłoży.
Następnie kompletujemy stare deski i kołki drewniane.
I z tego składamy odramowanie naszych grządek. Szerokość taka, żeby można było sięgnąć z krawędzi do środka.
Ścieżki to już można wyłożyć agro czarną czy czym tam wolimy.
Górę przysypujemy warstwą gleby jaką uda się nam zdobyć. I tak można dosypywać co się da to się będzie rozkładać powoli.
Na wiosnę bez przekopywania sadzimy takie warzywa, które lubią duuuużo zjeść:
- dynia
- ogórki
- pomidorki
- kapustne
zioła jak bazylia, oregano, ruta i co tam jeszcze chcemy
- nagietki
- aksamitki
- cynie
Korzeniowe dopiero za rok.
____________________
wiciokrzew przewiercień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies