Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Woda bez prądu

Pokaż wątki Pokaż posty

Woda bez prądu

Flex82 19:02, 06 kwi 2017

Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 2
Witam

Podobny temat jest już w tym dziale, ale po przeczytaniu rad niestety większość odpowiedzi bazowała na prądzie, mimo iż autor wspomina, że działka go nie posiada.

Podobnie jest u mnie, posiadam niewielka działkę ROD, gdzie nie ma prądu. Co kilka działek są rozstawione abisynki. Widząc jednak przez 2 sezony jak cały wolny czas działkowicze chodzą pompować wodę do konewek i tak w kółko jak mrówki zacząłem zastanawiać się jak ułatwić sobie podlewanie w zaistniałej sytuacji.

Rozpocząłem od postawienie abisynki ciśnieniowej, czyli pompy ręcznej z tzw. kulą, odpowiednio ja zregenerowałem, wymieniłem wszystkie uszczelki. Wszystko po to, aby móc podłączyć do niej wąż, udało się, rzeczywiści można wytworzyć naprawdę niezłe ciśnienie na wężu.

Pytanie tylko kto wytrzyma pompować wodę przez pół godziny pod takim ciśnieniem Pomysł upadł. Zauważyłem, że wielu działkowiczów zamówiło sobie firmę i wybiło studnie na środku swoich działeczek, wertując połowę internetu doszedłem do wniosku: wybić studnię i co dalej? pompa głębinowa, która podniesie wodę np. na 8-10m, nie ma problemu, ale pompy głębinowe są na prąd. Odpada.

Motopompa, super rozwiązanie, łączy pompę i załatwia problem braku prądu. I tu pojawia się moje pytanie, czy ktoś miał okazję używać motopompy z taką siłą podnoszenia wody iż uniesie wodę na np. 7-12m do góry w rurze po nawicercie pod studnie? Bo z tego co mi wiadomo motopompy są dużo słabsze od pomp głębinowych. Jednocześnie nie mam na myśli wielkiej motopompy z OSP , no bo i jak jej używać na ROD gdzie w założeniu ma być to miejsce ciche i spokojne. Trochę się rozpisałem. Dziękuję z góry za pomoc.
____________________
Studnia_Pompa 18:41, 26 lut 2023

Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2
Rozwiązaniami problemu pompowania wody że srudni głębinowej bez product z odległości większej niż 8 metrów lustra wody, jest zastosowanie cylindra Sigma Pv 65 mm. Taki cylinder obniża się proporcjonalnie w głąb Studni aby odległość między nim a lustrem wody nie była większa niż 7 metrów. W górnej części cylindra montuje się rurę metalowa tłoczaca wodę ku górze do pompy ręcznej. Dzięki takiemu zastosowaniu można pompować wodę nawet z 25 metrów od lustra wody. Dodam że dzięki takiemu rozwiązaniu można Również pompować wodę zimą
____________________
Zapraszam na mojego bloga na którym znajdziecie zdjęcia i ciekawostki o starych stuniach i pompach ręcznych do wody, kranach ogrodowych, studniach głębinowych. Rowniez jak Zadarmo czerpać wodę ze studni bez prądu. http://pompy-studnie.blogspot.com/
Studnia_Pompa 18:51, 26 lut 2023

Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2
____________________
Zapraszam na mojego bloga na którym znajdziecie zdjęcia i ciekawostki o starych stuniach i pompach ręcznych do wody, kranach ogrodowych, studniach głębinowych. Rowniez jak Zadarmo czerpać wodę ze studni bez prądu. http://pompy-studnie.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies