Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » rabata w cieniu i półcieniu, co z bukszpanami?

Pokaż wątki Pokaż posty

rabata w cieniu i półcieniu, co z bukszpanami?

Mojewizje 19:04, 22 kwi 2017


Dołączył: 17 maj 2016
Posty: 17
przeniosłam zapytanie do działu indywidualnych pytan o rabate
Tess 20:35, 22 kwi 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witasj,

buszpany na tej rabacie to jest to, co masz tu najładniejsze i najcenniejsze.

Zostaw je koniecznie
.

Zdjęcia robione z chodnika prowadzącego do domu, dobrze widzę? Czyli ten widok Ty i Twoi najbliżsi oglądacie codziennie?

To układ zimozielonych całkiem rozsądny jest. Włącznie z bukszpanami.

Bukszpany zasłaniają inne rośliny, bo z niewiadomych mi przyczyn posadziłaś z tyłu to, co powinno być z przodu. Niskie rosliny sadzimy przed wyższymi, nie odwrotnie

Pewnie stąło się tak, bo z przodu, przed krzewami zimozielonymi nie zostawiłaś miejsca na rośliny. Kształt trawnika, nadany przez Ciebie wydaje się fajny, ale: takie wygibasy ciężko się kosi; nie masz miejsca na posadzenie roślin wokół zimozielonych.


Zobacz, moim zdaniem powinnaś powiększyć te rabaty. Moją linią się nie sugeruj, chodziło mi tylko o to, żeby pokazać o co mi chodzi.






I moim zdaniem niepotrzebnie zostawiasz pas trawnika przy tarasie/balkonie. Tylko problem będzie z koszeniem.


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mojewizje 22:44, 03 cze 2017


Dołączył: 17 maj 2016
Posty: 17
dopiero teraz zobaczyłam ta poradę ( nie wiem dlaczego nie dostalam powiadomienia) , co do roślin to akurat to dzieło moich rodziców, niestety nie zostało to do końca przemyślane a teraz muszę się głowić, obecnie wygląda to tak jak na zdjęciach ( zlikwidowałam forsycje , bukszpany obcięłam i posadziłam funkie a przed bukspznami bergenie, planuje osadzić trawy, rodgersje i żurawki a środek właśnie tutaj może horetnsje...?



teraz zastanawiam co zasadzić w środku rabaty, temat przeniosłam do indywidalnych pytań, ale jeśli Państwo mają jakieś uwagi chętnie posłucham
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies