Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród :)

ana_art 08:57, 19 gru 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
mieszkacie przy ruchliwej ulicy? Daleko od drogi macie postawiony ten dom i tak jakoś na odwrót niż zazwyczaj
Patrze sobie i tak sobie myślę że może na tym długim pasie fajnie wyglądałby szpaler z wiśni, przed nimi albo hortensje , które wyglądałyy zjawiskowo gdy zakwitną lub zimozielone rodendrony np Cunningham's White, wiosną też pięknie by kwitły a zimą uzupełniały 'gole' wiśnie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Agnes 09:25, 19 gru 2011


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
Tak Aniu, przy głównej drodze Ostrowi Maz. - Łomża i właśnie dlatego domek musiał być odsunięty o 30 m i wejście chciałam mieć od podwórka Ruch jest naprawdę spory.Mam nadzieję że się zmniejszy jak wybudują nam Via Baltica.
Odnośnie powyższych roślin to mam znikome ilości i na pewno na wiosnę dokupię.A targi ogrodnicze w Szepietowie już w kwietniu
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
ana_art 09:40, 19 gru 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a to rozumiem... ruch tam faktycznie spory i Via Was mocno ratuje nieraz tamtendy przejeżdżam. Na mnie te targi w Szepietowie nie zrobiły wrażenia... niekompetentni sprzedawcy, a ceny normalne... wolę jechać do szkółki lub ogrodniczego centrum bo przynajmiej wiedzą co sprzedają. Nie wiem czy byłaś w Jakaci w szkółce, bardzo sympatyczna obsługa, ceny można negocjować, bardzo fajne rośliny. Kupowałam też sporo w Konarzycach, też fajne roślinki, no i w szkółce w Rogienicach ale tam raczej mniejsze egzemplarze...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Agnes 09:45, 19 gru 2011


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
Jak następnym razem będziesz przejeżdżać to zapraszam na kawę
W Jakaci byłam wiele razy a w Konarzycach i Rogienicach jeszcze nie.
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
EwaG 09:49, 19 gru 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Dzięki za zdjęcia. Teraz musze mieć trochę czasu na zastanowienie.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
EwaG 18:23, 19 gru 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wgrywam więc swoją propozycję. Mam nadzieje, że cokolwiek będzie widać bo to jest szkic ołówkiem na wydruku z Twojego skanu. Nie jest to bardzo szczegółowe rozwiązanie i częściowe. Chętnie uzupełnię, ale musisz mi wytłumaczyć dlaczego chcecie postawić altanę w tym a nie innym miejscu. Czy nie lepiej byłoby przenieść tu pergolkę z ławeczką a altanę umieścić nad stawem?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Sebek 21:15, 19 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trzeba rzeczywiście tam jakieś wyższe punkty na tym pasku

Fajny bonsai tak w ogóle
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EwaG 07:05, 20 gru 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A ile ten rzeczony pasek ma szerokości?
Ja tym paskiem nie zajmowałabym się tak bardzo w tej chwili. Macie go uporządkowany. Na pewno kosztowało to trochę pracy i pewnie jesteście z tym efektem związani emeocjonalnie. Po zagospodarowaniu terenu wokół nie będzie się rzucał w oczy i pewnie wtedy przyjdzie czas na zmiany.

Ja osobiście nie jestem zwolenniczką wprowadzania na nim zbyt wyrazistych form. Raczej coś niskiego co "roztopi" go w otoczeniu. I jeden mocny akcent w pobliżu domu np. rzeźba lub fontanna nieco dworkowa ale z konieczności dopasowana do szerokości paska, ozdobna lampa czy duża efektowna donica. Taki wskaźnik: oto jesteś w tym domu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Agnes 08:19, 20 gru 2011


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
EwaG napisał(a)
Wgrywam więc swoją propozycję. Mam nadzieje, że cokolwiek będzie widać bo to jest szkic ołówkiem na wydruku z Twojego skanu. Nie jest to bardzo szczegółowe rozwiązanie i częściowe. Chętnie uzupełnię, ale musisz mi wytłumaczyć dlaczego chcecie postawić altanę w tym a nie innym miejscu. Czy nie lepiej byłoby przenieść tu pergolkę z ławeczką a altanę umieścić nad stawem?


Ewuniu bardzo Ci dziękuję, że zechciałaś poświęcić swój cenny czas dla mnie.Powiem Ci szczerze że podoba mi się Twoja propozycja.
Jeżeli chodzi o altankę to nie chcemy przy oczku ponieważ mieszkamy przy ruchliwej ulicy.
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
Agnes 08:28, 20 gru 2011


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
EwaG napisał(a)
A ile ten rzeczony pasek ma szerokości?
Ja tym paskiem nie zajmowałabym się tak bardzo w tej chwili. Macie go uporządkowany. Na pewno kosztowało to trochę pracy i pewnie jesteście z tym efektem związani emeocjonalnie. Po zagospodarowaniu terenu wokół nie będzie się rzucał w oczy i pewnie wtedy przyjdzie czas na zmiany.

Ja osobiście nie jestem zwolenniczką wprowadzania na nim zbyt wyrazistych form. Raczej coś niskiego co "roztopi" go w otoczeniu. I jeden mocny akcent w pobliżu domu np. rzeźba lub fontanna nieco dworkowa ale z konieczności dopasowana do szerokości paska, ozdobna lampa czy duża efektowna donica. Taki wskaźnik: oto jesteś w tym domu.


Szerokość tego paska to zaledwie 40 cm.
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies