Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Przenawożenie surfinii

Pokaż wątki Pokaż posty

Przenawożenie surfinii

Sylwka 07:24, 28 kwi 2017

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Witam jeśli gdzies jest ten wątek prosze mnie odesłać a te zamknąć..
jednak zaczynajac nowy sezon z roslinami jednorocznymi mam zapytanie bardzo dla mnie istotne,mianowicie mam co roku barzo duzo kwiatów w tym surfini dbam o nie ,jak wieje i pada chowam ,nawozy z rozsądkiem świetna ziemia,obrywam itp itd..jednak w połowie lipca prawie kazda surfinia pełna czy zwykła,, milion bells ,kazda ma długie łodygi na których zaczynaja obsychac liscie i kwitnienie sie mocno zmniejsza..CO DORADZICIE ABY KWITNIENIE BYŁO PEŁNE DO JESIENI?bardzo prosze o mococ,,szkoda zmarnowanych pieniedzy nadziei i staran..chciałabym od tego roku cos zmieniec aby cieszyc sie kwiatami dłu.gdzies czytała ze surfinia rosnie szybko i szybko umiera-wiec to moze jest przyczyna..bede wdzieczna za pomoc
frezja 07:52, 28 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Sylwka napisał(a)
Witam jeśli gdzies jest ten wątek prosze mnie odesłać a te zamknąć..
jednak zaczynajac nowy sezon z roslinami jednorocznymi mam zapytanie bardzo dla mnie istotne,mianowicie mam co roku barzo duzo kwiatów w tym surfini dbam o nie ,jak wieje i pada chowam ,nawozy z rozsądkiem świetna ziemia,obrywam itp itd..jednak w połowie lipca prawie kazda surfinia pełna czy zwykła,, milion bells ,kazda ma długie łodygi na których zaczynaja obsychac liscie i kwitnienie sie mocno zmniejsza..CO DORADZICIE ABY KWITNIENIE BYŁO PEŁNE DO JESIENI?bardzo prosze o mococ,,szkoda zmarnowanych pieniedzy nadziei i staran..chciałabym od tego roku cos zmieniec aby cieszyc sie kwiatami dłu.gdzies czytała ze surfinia rosnie szybko i szybko umiera-wiec to moze jest przyczyna..bede wdzieczna za pomoc


Z surfiniami mam podobnie i dlatego odeszłam od ich uprawy.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Sylwka 07:47, 01 maj 2017

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Prosze napisac wiec co poleca Pani do skrzynek?co pozwoli mi cieszyc sie długim kwitnieniem ?
frezja 08:37, 01 maj 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Sylwka napisał(a)
Prosze napisac wiec co poleca Pani do skrzynek?co pozwoli mi cieszyc sie długim kwitnieniem ?


Jeżeli chodzi o mnie to najlepiej rosną mi pelargonie; mam na myśli miejsce nasłonecznione u mnie. Bardzo lubię białe.

Sprawdzają się też bardzo dobrze Osteospermum..nie trzeba obrywać i długo bardzo kwitną. Proszę próbować z ich uprawą.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
AgaCzek 18:51, 01 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Hmmmmm - muszę przyznać, że zerknęłam do tego wątku bo zastanawiałam się jak można przenawozić surfinie
U mnie surfinie trzymały się spokojnie do września w dobrej formie, ale przyznaję, że lałam w nie więcej nawozu niż wody W dawkach, którymi spaliłabym każdy "normalny kwiat". Może dlatego nie było takiego problemu z obsychającymi gałązkami.
No i oczywiście surfinie (szczególnie na bardzo słonecznym miejscu) wymagają gigantycznych ilości wody. Wbrew temu co często piszą - nie przycinałam surfinii prawie wcale.

Jakby co polecane wyżej pelargonie też muszą być mocno nawożone.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
frezja 20:29, 01 maj 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
A to ciekawe, co piszesz; chyba spróbuję z nimi znowu mnie zrażały przy nich lepiące się liście
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Sylwka 10:43, 02 maj 2017

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Hmmm to juz nie wiem co robic? piszesz ,ze nawozu wiec niz napisane? a ja czytałam ze dziewczyny nawoza surfinie nawozem firmy... nie wiem czy moge podac nazwe? do pomidorów -dlatego ze jest tam wiecej zelaza niz w innym nawozie..co myslicie?>
frezja 15:37, 02 maj 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Sylwka napisał(a)
Hmmm to juz nie wiem co robic? piszesz ,ze nawozu wiec niz napisane? a ja czytałam ze dziewczyny nawoza surfinie nawozem firmy... nie wiem czy moge podac nazwe? do pomidorów -dlatego ze jest tam wiecej zelaza niz w innym nawozie..co myslicie?>

Podaj na priv tą nazwę; chętnie wypróbuję.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
AgaCzek 08:15, 03 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ja nawoziłam w 2 sposoby - wsypywałam do donic granulki długodziałające substrala chyba i dodatkowo lałam nawóz w płynie do kwiatów balkonowych.

Właśnie oglądam Maję w ogrodzie i przed chwilą właśnie mówiła o wielkim zapotrzebowaniu surfinii na żelazo Ja w sumie nigdy nie patrzyłam na dokładny skład - po prostu wybierałam nawozy do kwiatów balkonowych.

Co do nawozu do pomidorów w zeszłym roku kupiłam kartonik granulek, no i zastanawiałam się, czy mogę nawozić tym truskawki czy inne warzywa. W sklepie był osobny nawóz do truskawek, pomidorów, papryk itd - chyba z 10 typów - jak odwróciłam i sprawdziłam skład - był identyczny dla na wszystkich kartonikach, mimo, że każdy dedykowany był dla innego typu warzyw - ot spryciarze
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Sylwka 07:52, 04 maj 2017

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Ja dam im w tym roku jeszcze 1 szanse jednak pelargonie to nie to samo co surfinia dla mnie..tez tak zrobie ..nawóz dłudziałajacy,dobra ziemia i nawóz w płynie z duża dawka zelaza..powodzenia!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies