Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Pompa do nawadniania ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Pompa do nawadniania ogrodu

lamerczak 13:22, 26 maj 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
Witam serdecznie.
Posiadam nawodnienie w ogrodzie są to 4 zraszacze z tym że zrobione w dwie sekcje (dwa różne zawory). Nie mogę włączyć nawodnienia dla całego ogrodu 4 zraszaczy tylko na przemian po 2 ponieważ mam za słabe ciśnienie wody na ogrodzie.

Gdy puszczę wszystkie 4 to zraszacze ledwo się wynurzają i psikają tylko kilkanaście cm wokół siebie.

Przed zimą gdy kompresorem o nie dużej mocy wypompowywałem wodę to przy jego ciśnienie resztki wody z wszystkich zraszaczy pięknie rozniosły się po calym ogrodzie - i tu rodzi się moje pytanie.

Czy jeśli zastosują pompę ciśnieniową pod zawór od nawodnienia (myśle tu o KARCHER BP4 ) to będę mógł nawadniać cały ogród jednocześnie ?.

Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym aby cały trawnik się podlewał, wchodzenie za krzaki gdzie są zawory sekcji jest męczące a w dodatku chciałbym zautomatyzować nawadnianie niebawem, zaczynając od regulacji ciśnienia.

Nie mam doświadczenia w tym temacie dlatego za każdą cenną radę serdeczne dzięki.

Gardenarium 07:47, 12 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lamerczak napisał(a)
Witam. Proszę o pomoc. Czy pompa karcher bp 4 ogarnie 7 zrasZaczy rotacyjnych 5-7m zasieg zraszania. Da odpowiednie cisnienie aby wszystkie naraz mogly pracowac czy potrzebuje cos mocniejszego?.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:54, 10 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mamut napisał(a)
Posiadam studnie złożoną z dwóch kręgów betonowych. Poszukuje pompy z wyjściem aby podłączyć normalny wąż ogrodowy. Cena 100-200 PLN.
Co polecacie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:55, 10 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wojt92 napisał(a)
Witam. Poszukuję pompy do podlewania ogrodu i natknąłem się na wyrób firmy Omnigena - pompa MH 1300 z osprzętem. Pompa będzie zabudowana obok studni i zamarzyłem sobie, żeby stworzyć obieg zamknięty (mam nadzieję na dobre nazwanie sprawy) . Na końcu węża ma być pistolet zraszający z możliwością zamknięcia przepływu wody. Czy taka pompa osprzętem (wyłącznik ciśnieniowy + manometr) da mi taki efekt żeby po zatrzymaniu przepływu z końcówki zraszającej pompa wyłączyła się samoczynnie? Gdzieś słyszałem o jakichś sterownikach montowanych na pompy - inaczej się nie da?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:45, 23 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pperlik napisał(a)
Witam jesienią wykonałem system podlewania.
Instalacja na rurze pe 25, 8 sekcji, 8 elektrozaworów.
1. sekcja 4 zraszacze rainbird 3504
2. sekcja 4 zraszacze rainbird 3504
3. sekcja 2 zraszecze rainbird 3504
4. sekcja 3 zraszacze rainbird 3504
5,6,7,8 sekcja linia kroplująca rain bird z kompensacją po 100m każda, do tego zakupiłem do każdej lini Reduktor ciśnienia do 2,1 - 2,7 Bar.
To wszystko będzie sterować centralka rainbird ESP-RZXe RZX.

Bardzo proszę o pomoc w zakupie odpowiedniej pompy. Studnia głębinowa rura 200mm - głebokość 20m - lustro w danej chwili 5 m, czasami 1m. wody nie brakuje. Obecnie w studni jest rura pe25 daje wodę do domu więc szerokość pompy musi to uwzględniać. Kupując pompę można uwzględnić mocniejszą, żeby ta do ogrodu zasilała również dom.

Każda sekcja bedzie uruchamiana osobno(lub w przypadku mocniejszej dwie naraz), wiec podam dane szczegółowe 1 sekcji, która jest najdalej od elektrozaworu.
Załączam rysunek jednej sekcji zawierajacy wszystkie jego elementy oraz tabele zraszacza zawierającą dane. Chce kupic pompę która przy obliczeniu strat na elektrozaworze, głębokosci na której będzie sie znajdować (około 15m), długości rury pe 25 i złączek obsłuzyła taki zestaw.
Zraszacze mają wejście 1/2 cala ( stosowane przejście 3/4-1/2).
Jeden zraszacz przy 2,5 bar zużywa ok. 0,3 - 0,4 m3 wody na godzinę - pracuja cztery na raz.(w zasięgu, który jest potrzebny do max 8m. nakładaja się)
Pompa musiała by sia włączać wtedy kiedy otworzy sie dany elektrozawór. Proszę o informację odnosnie pompy i urządzenia które by ja właczało. Jeżeli chodzi o róznice poziomów to zanurzenie pompy max 15 metrów, róznica wysokości terenu na której jest rura pe25 to max 30 cm.

Na sekcjach zastosowane elektrozawory to ELEKTROZAWÓR IRRITROL RICHDEL 1"GW.
Listwa i elektrozawory średnica 1 cal - całość wchodzi w rury złączką 1cal/25

Z góry dziekuję za pomoc w doborze odpowiedniej pompy, sklepy raczej mniej doradzają tylko wymagają żebym przyszedł z konkretnym modelem kupił i wyszedł.

pozdrawiam


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:40, 04 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
rox1979 napisał(a)
Witam,
Proszę o poradę jaką zamontować pompę do studni wierconej.
Poziom wody na głębokości ~21m. Wielkość ogrodu ~1500mkw.
Na teraz chciałbym mieć możliwość podlewania całego ogrodu z węża natomiast w przyszłości chciałbym założyć system automatycznych zraszaczy i fajnie jakby ta pompa mi to wszystko uciągnęła.
Sprawdzałem u sąsiada, który ma podobną studnie. Zamontował pompę z wydajnością 90l/min - na papierze. Realnie ta jego pompa ma wydajność ~70l/min i podaje ciśnienie na górze 2,8bar.
Nadmienie tylko, że najdłuższa odległość od mojej studni do miejsca docelowego podlewania to ~50m.

Z góry dziękuję


Wejdż na pompy ESPA i znajdź sobie taką co ma wydajność ok. 90 l/min. Wysokość podnoszenia powyżej 70 m.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies