Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Jak ujarzmić pnącą trzmielinę?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak ujarzmić pnącą trzmielinę?

romapoz 09:15, 01 cze 2017

Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 3
Witajcie,
Mam mini przedogródek, w którym rosną rośliny w 3 rzędach: jałowiec, trzmielina i trawa ozdobna.






Trzmielina bardzo się rozrasta i zaczyna tłumić jałowce.
Nie mam pojęcia co z nią zrobić. Nie lubię form zbyt geometrycznych, poprzycinanych, dlatego pozwalam rosnąc roślinom swobodnie, co widac po jałowcach....
Czy po prostu ją przycinać, aby się zagęsciła?
Choć mam ochotę poprowadzić ją jako pnącze...
Z jednej strony jako pergolę nad kubłem na śmieci, a z drugiej strony nad wejściem (tak, jak naszkicowałam to na zalączonym zdjęciu - postawić jakies drewniane belki).



Ale nie mam pojęcia czy to dobry pomysł....

Poza tym, zostawic jałowce? czy pozwolić trzmielinie pnąc sie między nimi?
Jest 5 jałowców, rosna bardzo nierówno, środkowy urosł najbardziej, chyba trzykrotnie więcej niż pierwszy od ulicy....

Poradźcie co robic.....

BasiaLT 10:47, 01 cze 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Trudno cokolwiek doradzić jak zdjęcia są wielkości znaczka pocztowego i kompletnie nic na nich nie widać.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
romapoz 13:42, 01 cze 2017

Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 3
W takim razie inaczej

Gardenarium 20:54, 02 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304


Busz nieokiełznany i pozwolenie roślinom rosnąć tak, jak chcą - to nie jest dobra droga do zadbanego ogrodu. Trzeba je ciąć, a jak?
Jak chcesz, ale ciąć. Nie pozwalać na włażenie na jałowce bo zginą pod ich ciężarem i z powodu braku światła i z powodu ciasnoty.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
romapoz 15:02, 07 cze 2017

Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 3
Dzięki.
Tak tez zrobiłam, wczoraj przycięłam.
marek_2 11:16, 18 maj 2018

Dołączył: 18 maj 2018
Posty: 18
A może po prostu umieścić pomiędzy nimi siatkę cienką? Ja ostatnio[]zamawiałem siatkę właśnie do ogrodu i jak zamontowałem to prawie nie widać jej pomiędzy roślinami a pozwala utrzymać porządek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies