Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje pierwsze kroki, mój pierwszy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje pierwsze kroki, mój pierwszy ogród

dominik86 12:00, 05 cze 2017

Dołączył: 04 cze 2017
Posty: 6
Dziękuję za odpowiedzi, na pewno się do wszystkich uwag zastosuję. W pierwszej kolejności zrobię plan podwórka z rozmieszczeniem wszystkich obecnie posadzonych roślin. Naniosę też wymiary poszczególnych rabat. Do kolejnego posta odrobię pracę domową i opiszę wszystko raz jeszcze, tylko dużo bardziej dokładnie.

ps. klony tylko nam się podobają, nie musimy ich od razu sadzić
____________________
Dominik - http://www.ogrodowisko.pl/watek/7745-moje-pierwsze-kroki-moj-pierwszy-ogrod
Toszka 13:35, 05 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dominik - zasada nr zero (przed nr. jeden) nie tłumaczymy się ze swoich działań (wyjątek strzelone gafy wymagające pocieszenia).
To twój ogród i twoje wybory.
Życie na forum pokazuje, ze nie ma co się spieszyć z kupowaniem roslin i sadzeniem na hura. Jak wątki pokazują, to mniej więcej po roku aktywnego bytowania na forum klarują nam się wizje i gust. Po roku odwiedzania innych ogrodów=wątków, dyskusji i przemyśleń zaczynają forumowicze konkretnie dążyć do celu. To wyraźnie widać w wątku u Asiak, Nett, u Anbu (wielce pouczający wątek, warto poczytać, bo tam niemal wszystko w pigułce) i u innych. W dziale projektowanie, w wątkach, znajdziesz podstawy i z projektowania ogrodu i z uprawy roślin. Natomiast w dziale "nasze ogrody" gotowe rabaty, inspiracje i foty zapierające dech w piersiach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 14:22, 05 cze 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dominik - jak na razie i tak masz duuże fory w stosunku do większości osób zakładających ogrody, bo masz te dorosłe brzozy, które dają trochę cienia.

Słuchaj Toszki i czytaj wątki

Choćby wątek Kasi - do końca jeszcze daleko, ale można porównać, co Kasia planowała na początku, a co robi teraz, po roku bytności
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sylwik69 21:28, 05 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj na Forum nowi nie mają tu łatwo więc się nie przejmuj,bo dziewczyny znają się na rzeczy i wiedzą co piszą na początku nie zawsze będzie miło,ale warto wszystkie uwagi rozważyć i przeanalizować.Ja także jestem przykładem osoby która cały czas się uczy i popełnia błędy.Nie spiesz się z rabatami,pooglądajcie sobie wieczorami ogrody innych i zastanówcie się co widzielibyście u siebie.Tak jak wspomina Nett,Pinterest to kopalnia aranżacji.Zyczę powodzenia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies