Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Też chcę mieć piękny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Też chcę mieć piękny ogród

Gardenarium 03:07, 26 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witam także po powrocie z wojaży.

Dobre poczatki pięknego ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamahuberta 22:28, 26 cze 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Dziękuję za miłe słowa. Nadal czekam na podpowiedź co posadzić w łezce przed domem. Przypominam, że jest to północna strona. Bardzo proszę o porady co będzie tu chciało rosnąć.

Przy ogrodzeniu zrobię tak jak zaproponował Pan Zbyszek - mniej łuków. Dosadzanie zostawię tu na kolejną wiosnę.
Jeśli chodzi o drzewo gdzieś na środku trawnika to na 99% jestem pewna, że będzie to czereśnia
Przy ścianie będą bukszpany a przy tarasie... hmmm... jeszcze nie wiem.
____________________
mamahuberta 12:39, 28 cze 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Ponieważ sporo już u mnie łuków i zakrętasów przy ścianie budynku wymyśliłam sobie coś prostego (zaczerpnięte oczywiście od Pani Danusi)
Wklejam fragment i czekam na opinie
____________________
mamahuberta 12:43, 28 cze 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
ściana:
____________________
agam 12:43, 28 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Mi się podoba, będzie elegancko
____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 00:27, 29 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mnie też, taka "wcinka w bukszpany" Potrzeba precyzji w wykonaniu i będzie doskonałe i begonie jako plama jednolita.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 21:53, 03 lip 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam szczególnie bardzo serdecznie! (też mam Huberta). Ogród przepiękny. Na pierwszy rzut oka kojarzy mi się z ogrodem Syli. Wszystko tak dopracowane... pozazdrościć.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
mamahuberta 14:20, 05 lip 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Ja na dodatek też mam na imię Justyna Ile ma Twój Hubert? Mój dopiero 15 miesięcy
____________________
Gardenarium 14:04, 08 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na tej łezce posadź pienną trzmielinę (powinna rosnąć) i trzy kule z bukszpanu, coś jak na tym zdjęciu. A całą powierzchnie wolną obsadź dywanem z pachysandry.

Coś jak tutaj. Tu jest tuja żółta na pniu.
Żółta niska roślinka to tojeść rozesłana "Aurea" a siwe trawki to kostrzewa sina. No i żwirek.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamahuberta 14:30, 16 mar 2012

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Powracam z problemem roslinek na skapie przy tarasie. Zima wymroziła posadzone tam w ubiegłym roku thuje kuliste. To juz kolejne rośliny, które mi się tam nie przyjęły. Obawiam się, że ten problem będę miała co corku. Niezabezpieczone korzenie niestety szybko przemarzają a i latem trudno utrzymać wilgoć
Pomyślałam więc o zlikwidowaniu skarpy i posadzeniu roślin nisko tuż za linią trawnika. Tylko jaka zimozielona roślina będzie znosiła południowe słońce? Musi to być też odmiana, która zasłoni odkrytą betonową podmurówkę pod murkiem. Może kępy jakiś traw? A może zywopłot z bukszpanu? Proszę o poradę, może jakieś zdjęcie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies