Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Też chcę mieć piękny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Też chcę mieć piękny ogród

mamahuberta 11:09, 22 cze 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Witam serdecznie.
Marzy mi się ogród jak te z Waszego forum ale ciągle brak mi albo czasu albo funduszy. Bardzo lubię pracę w ogródku ale ale zamiast dosadzać i pielęgnować kwiaty marnuję czas na usuwanie szkód wyrządzonych przez nornice i krety. Zakładając początki mojego "ogrodu" tak się tym wszystkim cieszyłam, że w pośpiechu nie przemyślałam wszystkiego dokładnie i teraz nie jestem do końca zadowolona z rezultatu. Nieśmiało proszę o kilka rad.
1. Co gdzie przesadzić aby zrobić dobrą bazę do powiększania obszaru zieleni wzdłuż ogrodzenia.
2. Czy szpaler roślin szczepionych na pniu wzdłuż ściany domu będzie dobrym pomysłem?
3. Brak mi pomysłu na roślinność przed wejściem do domu. Jest to północna strona i roślinkom, które tu wypróbowałam brakowało słońca. Ubiegłej jesieni posadziłam thuję olbrzymią, która zmarzła zimą. Na zdjęciu widoczne jej resztki. Rosną tu też dwa rododendrony ale chyba muszę je przesadzić aby nadać jakiś porządek.
4. Największy bałagan mam przy tarasie. Sadziłam tu wszystko co mi pozostawało. Planuję zagospodarować to miejsce od nowa i chciałabym aby w przyszłości było tu przytulnie i w miarę intymnie odpoczywając na tarasie. Jest to strona południowa.
5. No i mój największy problem - jakie posadzić drzewo na trawniku aby dało schronienie w upalne lato i jednocześnie nie rozrosło się do gigantycznych rozmiarów?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
____________________
agam 11:20, 22 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wow, masz prześliczny ogród, bardzo zadbany i wygląda na przemyślany
____________________
Aga i Ogródek Agam
mamahuberta 11:25, 22 cze 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Hmmm
Ja bym nie nazwała tego jeszcze ogrodem ale skoro jest jedna taka opinia to może jeszcze nie wszystko stracone i da się to jakoś rozmnożyć
Dziękuję za podniesienie na duchu
____________________
Matka 11:32, 22 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Mamo Huberta,
Ogród ładny, obrzeża palce lizać!!!ładne fale trawnikasuper!

Witajw naszym świecie
____________________
U Matki
zbigniew_gazda 12:58, 22 cze 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11150
Hubertowa Mamo . Masz ślczny domek , obejście wykończone Super . Na mój gust - troszkę bym dał mniej fal np. to środkowe zbliżenie do ogrodzenia - może zlikwidować ? Nie bój się poszerzyć rabatki bo za kilka lat gdy rośliny się rozrosną będzie ciasno. A co do nasadzeń - masz tu tyle przykładów , a pewnie dobrych rad tu nie zabraknie. Życzę spełnienia Twoich marzeń ogrodowych.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mamahuberta 13:30, 22 cze 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Dziękuję Zbyszku za radę. Właśnie troszkę żałuję, że takich fal narobiłam bo lepiej by było tak łagodnie. Co proponujesz w to miejsce dosadzić po zdjęciu darni? Myślę o czymś w kolorze bordo.
____________________
Sebek 18:57, 22 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak dla mnie ogród już wygląda fajnie - bardzo spodobały mi się kanty na trawniku i niebanalne ułożenie kostki.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
isia33 22:28, 23 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Myślę tak, jak pozostali, ładnie, czysto, przemyślane.

1. Co gdzie przesadzić aby zrobić dobrą bazę do powiększania obszaru zieleni wzdłuż ogrodzenia.


Nie bardzo rozumiem Twoje pierwsze pytanie. Masz na myśli zmianę tego, co już masz? Wydaje mi się, że szkielet ogrodu jest ok. Nie trzeba zmienić, najwyżej coś dodać.


2. Czy szpaler roślin szczepionych na pniu wzdłuż ściany domu będzie dobrym pomysłem?


Myślę, że nie, ale to tylko moje zdanie.


3. Brak mi pomysłu na roślinność przed wejściem do domu.


Skoro tam jest cień to może rh? Albo tak, jak w jednym z ogrodów Danusi - cis na pniu otoczony kulami bukszpanu + pachysandra + tulipany wiosną. Nie pamiętam, w którym ogrodzie to jest, ale jest inspiracją na jedną z moich rabat
Na 4 nie mam pomysłu, na 5 sama chciałabym znać odpowiedź
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Pwl 09:59, 24 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
bardzo fajne 3 iglaki przy tarasie One rosną bardzo duże, nawet bardzo bardzo duże Mam takie i
teraz są jednymi z najwyższych w ogrodzie, zwróć uwagę czy nie zarosną Ci właśnie za bardzo tego
kącika do odpoczynku. Póki są jeszcze możliwe 'rozmiarowo' można im zrobić przeprowadzkę
____________________
paweł
mamahuberta 17:05, 24 cze 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
isia! gdzie znajdę ten cis na pniu otoczony kulami bukszpanu?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies