Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sadzonki iglaków - jak wykonać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzonki iglaków - jak wykonać?

onyx01 19:42, 11 cze 2017

Dołączył: 11 cze 2017
Posty: 3
Dzień dobry.
Jestem nowym użytkownikiem na forum i od razu nadmienię że laikiem.
W zeszłym roku zainwestowałem w sadzonki jodeł kaukaskich.
Przyjęły się, rosną i serce radują Jest przy nich mnóstwo pracy ale zaczyna mnie to wciągać. W tym roku chciałbym sam wykonać sadzonki kilku odmian - świerku, świerku srebrnego i daglezji.
Wertuję strony w internecie i w większości przypadków podają że najlepszym okresem na wykonanie sadzonek jest koniec sierpnia. Trzeba zerwać sadzonkę, odciąć kawałek dolnej części, zanurzyć w ukorzeniaczu i wsadzić do ziemi.
Czy użytkownicy forum udzieliliby mi informacji jaki ukorzeniacz kupić, jak przygotować podłoże, w jakich warunkach przechowywać sadzonki? Jak je przezimować. Po jakim czasie powinny się ukorzenić. Na co zwracać uwagę pobierając sadzonki z matecznika?

Z góry Państwu dziękuję za odpowiedzi.
Gardenarium 07:10, 12 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/415-jak-rozmnozyc-iglaki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
onyx01 08:13, 12 cze 2017

Dołączył: 11 cze 2017
Posty: 3
Znalazłem już wczoraj ten artykuł, ale dziękuję.
Proszę jeszcze o odpowiedź kiedy zabrać się za szczepienie. Znalazłem gdzieś informację żeby robić to pod koniec sierpnia / na początku września gdy nowe gałązki stwardnieją, a w artykule polecana jest wiosna.
Czekać do wiosny czy mogę robić to już na początku września?

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies