Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Choroby, szkodniki, problemy - palmy

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby, szkodniki, problemy - palmy

palma255 21:32, 19 cze 2017

Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1
Witam wszystkich,

Mam problem z palmą, od jakiegoś czasu liście zaczęły usychać, a na dolnych łodygach pojawiły się czarne plamki i biały/szary nalot. Co to może być? Poniżej są zdjęcia.

Dziękuję za wszelką pomoc


Gardenarium 10:00, 11 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Saku napisał(a)
Witam,
Zamowilem dwie palmy Areka dwa tygodnie temu i co sie okazalo po czterech dniach zaczely dostawac plam od koncow lisci i tak dziwnie usychać.
Myslalem ze to od niedoboru wody wiec wzialem je do lazienki i co dwa dni delikatnie zraszalem i staralem sie by mialy wilgotna ziemie.
Nie przynosilo to efektu. Palmy z dnia na dzien stawaly sie suche.
Nie znam, sie na kwiatach domowych i nawet na mysl mi nie przyszlo ze mogly zmarznac w czasie dostawy przesylka kurierska (dziwie sie ze sprzedawca nie odmowil przesylki skoro panowaly tak niskie temperatury w Polsce w tym czasie)

Co z nimi zrobic?
Gdzie ucinas suche liscie? Czy cale lodygi?

Na zjeciu to 1/3 tego co z nich zostalo


Ni ucinaj całości, tylko liście u nasady. Kłodzina powinna pozostać, wtedy ze środka powinny wypuścić nowe liście.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Saku 22:43, 19 mar 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 9
Dzieki bardzo!
Pozdrawiam
Laborka 17:23, 14 lis 2020

Dołączył: 14 lis 2020
Posty: 1
Cześć,

Zauwazylam, że plamy na liściach zaczęły się pojawiać na mojej palmie. Czy wiecie jaka moze byc przyczyna, co powinnam zeobic?
Gardenarium 22:53, 30 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napływ mroźnego/zimnego powietrza, przeciąg, albo stoi zbyt blisko okna/szyby.
Może to być także poparzenie słoneczne (tego nie wiem gdzie ona stoi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Theya16 14:36, 07 wrz 2022

Dołączył: 07 wrz 2022
Posty: 1
Witam. Mam problem z palmą areka. Kupiona w zeszłym tygodniu. Marnieje z każdym kolejnym dniem. Proszę o pomoc.
OdettaZ 14:30, 19 wrz 2022

Dołączył: 01 sie 2022
Posty: 32
Ja bardzo bym chciałą właśnie kupić sobie palmę do domu.
HubertP 19:35, 29 paź 2022

Dołączył: 29 paź 2022
Posty: 1
Cześć,
Dość nagle jedna z Kencji w jednej doniczce zmieniła się z pięknej w taką którą już tylko mogłem usunąć.
Co mogło być przyczyną?
Chciałbym nie popełnić więcej tego błędu.
Pomóżcie proszę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies