Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cyprysik na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Cyprysik na pniu

mamahuberta 11:01, 28 cze 2011

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Proszę o poradę czy mój cyprysik szczepiony na pniu wymaga przycinania? Kiedy powinno się to robić?
____________________
Gardenarium 09:04, 29 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To karłowa odmiana cyprysika japońskiego "Nana Gracilis" (Chamaecyparis obtusa "Nana Gracilis") - on praktycznie nie potrzebuje cięcia bo i tak wolno rośnie.
Jednak żeby mieć regularną kulkę podcięłabym mu z prawej te wystające gałązki.

Od spodu coś brązowieje, czy nie ma przędziorków? Czy tylko światło na zdjęciu tak się ułożyło?
W razie czego Confidor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 13:20, 29 cze 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Danusiu Confidor 200 SL? Nie znalazlam na ulotce info, ze dziala tez na przedziorki. Jak czesto pryskac?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 11:02, 06 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rzeczywiście nie ma tego szkodnika na liście, ale ja stosowałam i zginęły, ale może to przypadek był, bo mokra pogoda była a one lubią suche powietrze.

Popatrzyłam po swoich ściągach i podaję kilka środków działających na przędziorki (ale też różnie)

Magus, Talstar (temp. poniżej 18 stopni), Polysect, Nissorun.

Jeszcze Zolone 350 EC - chyba układowy preparat najbardziej skuteczny.

Przędziorki są uciążliwe, często wracają.
Raczej bez chemii nie da rady z nimi wygrać. Najbardziej wrażliwe są świerki białe w odm. np. Conica.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janet 13:24, 25 sie 2011


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Witam. Mam dwa świerki Conica. W tym roku potraktowałam je Magusem dwa razy i po przędziorku nie ma śladu. Bardziej chyba szkodzi im pies sąsiada, który notorycznie je podlewa
____________________
Gardenarium 08:26, 03 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na psa trzeba znaleźć sposob, albo wbić paliki nieco dalej od krzewu, żeby mocz nie docierał do korzeni.

Pies jest największym "wrogiem" roślin iglastych. Na krzewy liściaste aż tak nie działa mocz psi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mille 07:50, 17 mar 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Chciałabym uformować z mojego cyprysika kulkę na pniu. Ma on ok 1,7m wysokości, więc nie jest jeszcze bardzo rozrośnięty. Zastanawiam się jednak czy mogę przeprowadzić mocne cięcie i pozbawić go jednorazowo na oko 3/4 gałązek? Czy to nie będzie za dużo? Może lepiej rozłożyć ten proces na 2 lata i np. wyciąc na razie środek (czyli uformować 2 kule), a potem pozbyć się dolnej kuli?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Gardenarium 10:55, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Najpierw pokaż zdjęcie, żebym skuchy w poradach nie zrobiła

Możesz to zrobić jednorazowo. najpierw obcinasz wszystko z pnia, ogołacasz do góry, zostawiasz koronę i ją obcinasz w kulę. Nawozisz Pinivitem w połowie kwietnia. Chyba juz ciepło będzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 07:38, 16 lip 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Mam dwa cyprysiki na pniu. Były razem kupowane z jednej szkółki i jeden z nich zaczął brązowieć. Nie wiem dlaczego. Podlewany jest bo jest pociągnięta linia kroplująca więc sucho nie ma. Poradźcie mi proszę co mam zrobić żeby go uratować. Z góry dziękuje.
____________________
Beti - Ogród Beaty
Mazan 11:33, 17 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Beato, spróbuj opryskać topsinem, a po 10 - 14 dniach bravo/gwarant. Jeśli to choroba grzybowa - przycznę zwalczysz.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies