Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Miastowi" na wsi ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

"Miastowi" na wsi ;)

mar_len_ka 21:21, 22 sie 2018

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
Minął ponad rok, w ogrodzie to sporo. Wprawdzie nie udzielałam się, ale byłam, stałam z boku, podglądałam, podziwiałam, szukałam inspiracji....w międzyczasie pracowałam w swoim ogródku. Rabata przed domem uległa zmianom, właściwie przyznam że nadal nie jest gotowa i stąd moja kolejna prośba o Wasze opinie i rady. Wymieniłam żwirek na korę, dosadziłam troszkę roślin (przy okazji jeśli ktoś rozpoznaje cóż to za trawka to poproszę o nazwę, bom kupiła w promocji i pracownik centrum jakoś nie wiedział :/) Wstawiam zdjęcie i dodam tylko że ta lampa to raczej na chwilę - zastępuje bukszpan, który zmarniał. No i pochwalę się, że te małe jeżówki to z własnego siewu, mam nadzieję, że w przyszłym roku zakwitną. Zastanawiam się czy w puste miejsca wsadzić rozchodników jak radziła Sylwik69 - mam sporo sadzonek liściowych (wykonanych według porad Danusi i już z korzonkami ) tylko nie wiem czy już takie można wsadzać czy poczekać aż się rozrosną w doniczkach (póki co są w takim małym inspekcie plastikowym w domku)
mar_len_ka 21:23, 22 sie 2018

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
tak było w maju 2017
mar_len_ka 21:25, 22 sie 2018

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
troszku zbliżenie, może ktoś te trawki rozpozna

Toszka 21:31, 22 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Też bym w tym miejscu lampę postawiła

Daj zbliżenie tej trawki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mar_len_ka 21:33, 22 sie 2018

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
Pochwalę się przy okazji, że jako miastowa na wsi udało mi się stworzyć rabatę (póki co jedną z nielicznych w naszym ogrodzie), która pięknie w sezonie się rozrosła sporo roślinek jest tam z z podziałów (m.in stipa - którą dzieliłam już dużą, więc w tym sezonie marnie wygląda), i z siewu tak jak ukochana werbenka patagońska
a dziś wygląda tak
mar_len_ka 21:55, 22 sie 2018

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
tu moje kochane hortensje bobo, niestety dziś już brazowieją zwiastując jesień....też chyba je czeka przeprowadzka, ale to chyba na wiosnę
makadamia 10:57, 23 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Marlenko, będą z Ciebie ludzie... znaczy się: ogrodniczka
Nasadzenia wyglądają bardzo optymistycznie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mar_len_ka 16:05, 23 sie 2018

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
ojej dziękuję bardzo, uczę się od najlepszych
Toszka 18:11, 23 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marlenko, bardzo dobrze się uczysz
Muszę cię tylko ino wziąć w obroty na nauki sadzenia roślin...bo dojrzałam klasyczne błędy robienia za małych dołków zamiast przekopywania całej rabaty z dobrociami .
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mar_len_ka 20:46, 23 sie 2018

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
no w sumie to robię właśnie dołki (wydawało mi się że większe cosik niż bryła korzeniowa), potem daję garść obornika i jak potrzeba to rozluźniam korzenie , ale że niby jak powinnam? Pisz proszę, będę mądrzejsza z reguły wsadzam malutkie rośliny lub rozdzielam i przesadzam (zwykle w przypadku traw) więc przyznam, że nie przykładałam się do kopania..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies