Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Miastowi" na wsi ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

"Miastowi" na wsi ;)

Toszka 12:08, 28 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
UrsaMaior napisał(a)
Eee tam, ja też z miasta i coś tam udało się wykrzesać Toszka, nie demonizuj żwirku, nie jest taki zły jak się wie gdzie NIE sypać;D


No Izo, twoje szczęście, ze skończyłam pielić i czyścić pod kwaśną opaskę żwirową. Inaczej bym cię zaprosiła na ciężkie roboty i stała nad tobą jak bezduszny nadzorca Mam 8 rok żwir tylko na małym kawałku - wiem co piszę
Przez 3 lata było fajnie - teraz to ulubione miejsce na wysiew wszelakiej roślinności (stipy wszakże nie nazwę chwastem)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 17:39, 28 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Ty nie jesteś wiarygodna, bo u Ciebie rośliny szaleju dostają U mnie na żwirowej się nic nie sieje, łącznie z chwastami. Sporadycznie jakieś źdźbło wyskubuję.
____________________
ogród pod lasem
sylwik69 19:07, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj ładny domek wymaga ładnej oprawy.Wiesz co chcesz i wiesz w jakim kierunku zmierzać.Architektura domu i ogrodowej altany jak najbardziej wpisuje się w styl nowoczesny.Białe hortensje i trawy to klasyka i zawsze się sprawdza myślę,że fajnie zaprojektowałaś przedogródek
Jest tu dużo inspiracji i nowoczesnych ogrodów na pewno już w wielu byłaś...zajrzyj do "Tonący w bieli"
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
mar_len_ka 19:33, 28 lip 2017

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
sylwik69 napisał(a)
Witaj ładny domek wymaga ładnej oprawy.Wiesz co chcesz i wiesz w jakim kierunku zmierzać.Architektura domu i ogrodowej altany jak najbardziej wpisuje się w styl nowoczesny.Białe hortensje i trawy to klasyka i zawsze się sprawdza myślę,że fajnie zaprojektowałaś przedogródek


Dziękuję Kochana, bo już mi ogonek przez chwilę opadł ;/ zastanawiam się tylko, czy nie dołożyć kilku kulek bukszpanowych, żeby zimą lepiej wyglądał, teraz to się tak postarałam, że od razu widać, że to jeżówki green jewel ;D , a przy okazji macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe gdzie zamawiacie roślinki?
UrsaMaior 20:19, 28 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Od zimozielonych zacznij, bez przez dużą część roku ogród pusty.
____________________
ogród pod lasem
sylwik69 21:27, 30 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bukszpany jak najbardziej pomyśl o rozchodnikach,zdobią cały rok,są bezproblemowe,jest dużo odmian,także o jasnych zielonych liściach i białych kwiatach.Będą pasować do Twojej koncepcji Polecam wątek Joli "Ogród wśród pól i wiatrów",na ostatnich stron jest takie super zestawienie hortensji i rozchodników
Ja ostatnio zamawiałam byliny i trawy u naszej koleżanki z forum Marty Finki,napisz jeśli chcesz namiar na pw z internetowych zakupów nie jestem zadowolona,chyba mam pecha
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
TeresaK 14:09, 01 sie 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
UrsaMaior napisał(a)
Ty nie jesteś wiarygodna, bo u Ciebie rośliny szaleju dostają U mnie na żwirowej się nic nie sieje, łącznie z chwastami. Sporadycznie jakieś źdźbło wyskubuję.


Na razie Iza - ja po prawie roku zlikwidowałam żwirek. Wszystko co napisała Toszka to prawda: chwasty, mieszanie się z ziemią, zaduszanie korzeni, rozsiewanie się wszystkiego co w pobliżu. Na tej rabacie zawsze był chaos (chwasty). Może gdyby rośliny się rozrosły byłoby lepiej. Tylko, że one nie do końca chcą dobrze na takiej żwirowej rabacie rosnąć... Odradzam i to nie tylko ze względu na wygląd.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
UrsaMaior 16:32, 01 sie 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Teresa, u mnie w żwirku są cisy z hakone, żadnych bylin. Nic się nie rozsiewa, czasem jakieś źdźbło trawki, które łatwo wyciągnąć. Hakone dorodne. Zgadzam się natomiast, że sypanie żwiru na rabatach bylinowych to pomyłka.
____________________
ogród pod lasem
Toszka 16:59, 01 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iza, ale u ciebie osłonięty ogród (nawet płot niemalże szczelny) i chwasty mają nikłe szanse. U mnie, jak wiesz, na prawo i lewo hodowla sąsiedzka... chwastów skolko godno... mogę zrobić fotograficzną encyklopedię chwastów


Do wątkodajczyni
to są nasze rady i doświadczenia - nie musisz sobie brać do serca - twój ogród to twoja twierdza
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mar_len_ka 22:40, 03 sie 2017

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 17
Dzięki Dziewczyny! Kilka dni mnie nie było, bo rodzinka na wakacje zjechała. Jestem wdzięczna za zainteresowanie i rady, zwłaszcza że płyną z doświadczenia. Sama jestem ciekawa co powiem za kilka lat o żwirkowych rabatach, ale teraz zmiana nie wchodzi w grę same wiecie, ledwo przyjechał, mąż taczką rozwiózł....byłoby tu co opisywać.
Póki co bukszpany kupione, zdecydowalam się na turzyce, oglądam w ogrodniczych i myślę które i ile.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies