Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak pomysłu na rabatke-pomożecie???!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak pomysłu na rabatke-pomożecie???!!

dominika8170 15:17, 27 lip 2017


Dołączył: 27 lip 2017
Posty: 10
Witam Was i zwracam sie z prosba o pomoc planuje zrobic rabatkę obok tarasu tak jak na zdjeciu jest pokazane myślałam o takim trójkącie od końca kostki do zdjecia gdzie widnieje stół.
Prosze pomózcie bo pomysłów brak .
Pozdrawiam cieplutko.
Nowalijka 15:20, 27 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Witaj Dominika. Poprosimy o zdjęcia
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
dominika8170 15:25, 27 lip 2017


Dołączył: 27 lip 2017
Posty: 10
Nowalijka 15:32, 27 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Dominika ze mnie żaden projektant więc za dużo nie pomogę, sama mam z tym problem ale jest tu mnóstwo osób które pomogą Ci fachowo. Licz się z pytaniami jaka jest tam ziemia, kiedy jest tam słońce i przede wszystkim jakie rośliny chciałabyś tam mieć. Będę Ci kibicować. Zajrzyj do wątku Zoi i Andy one mają dużą wiedzę.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
dominika8170 15:38, 27 lip 2017


Dołączył: 27 lip 2017
Posty: 10
Tak szczerze to mało sie znam na planowaniu rabatek ,napewno mam kiepsko jakościowo ziemie jest gliniasta i to jest mniejsce zacienione dopiero pożnym popołudniem jest tam słońce.
Dziekuje za sugestie..
Nowalijka 15:48, 27 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Jak dla mnie wart grzechu jest wątek ogródek Iwony i ogród Cioci oraz Miłkowo. Oczywiście wszystkie ogrody są piękne i niepowtarzalne ale może zacznij od tych wymienionych. Bezapelacyjnie profesjonalny jest ogród Danusi - szefowej a mi w miejsca cieniste pasują hosty, żurawki, rododendrony, brunety i bergenie... Ot cała moja wiedza
Edit. Miałam na myśli brunery a nie brunety. Brunety to inna bajka
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
dominika8170 15:54, 27 lip 2017


Dołączył: 27 lip 2017
Posty: 10
Dzieki ogromne zaraz zabieram sie do przegladania ich wątków ,zalezy mi zrobić ta rabatkę poki dzieci na koloni bo jest chwilka wolnego...
15:54, 27 lip 2017
dominika8170 napisał(a)
Tak szczerze to mało sie znam na planowaniu rabatek ,napewno mam kiepsko jakościowo ziemie jest gliniasta i to jest mniejsce zacienione dopiero pożnym popołudniem jest tam słońce.
Dziekuje za sugestie..


witaj

poniewaz z tych zdjęć trudno jest wywnioskowac jaki styl ogrodu lubisz ...sugeruje pospacerowac po róznych watkach tak abyś mogła wkleic u siebie linki do ulubionych ogrodów ...lub tez samych rabat ....jak juz sie naogladasz i zdecydujesz co ci sie podoba ...bedzie łatwiej komukolwiek cos ci doradzic

PS. ja jestem zwolennikiem duzych szerokich rabat ...i na pewno nie trójkatnych ...lepiej taka rabate wykończyc łukiem

pozdrawiam
malgorzata_s... 16:09, 27 lip 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
jakie rabaty masz w innej części ogrodu? Proste czy zaokrąglone? jak proste to nie trójkąt tylko prostokąt ja pofalowane to też nie prosty trójkąt tylko z zaokrąglonym bokiem.

napisz też więcej czy chcesz to miejsce osłonić czy nie, jakie rośliny lubisz.
Fotkę zrób z widokiem na dom od tej strony bo to też ważne no i co po drugiej stronie?Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
dominika8170 16:22, 27 lip 2017


Dołączył: 27 lip 2017
Posty: 10
Podobaja mi sie ozdobne trawy ,rośliny na pniu lubie również bukszpany..
ewentualnie cos takiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies