Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomoc w zaprojektowaniu mojego mini ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomoc w zaprojektowaniu mojego mini ogrodu

barlink 21:57, 30 lip 2017

Dołączył: 30 lip 2017
Posty: 1
Witam na forum.
Jestem nowa i od razu bardzo proszę o pomoc w zaprojektowaniu zieleni do mojego mini ogródka.
Zależy mi na tym aby rośliny nie były wymagające, niegubiące liści na zimę i najlepiej zimozielone.
Ogródek miniaturka stąd chciałabym większość trawy ale gdzie w rogach, pomiędzy chodnikiem i wjazdem (przed wejściem) oraz gdzieś z tyłu jakieś nasadzenia. Z tyłu sąsiedztwo niezbyt urokliwe, same zielsko niestety Jakoś trzeba to przysłonić, może jakiś płotek dalej tak jak w jednym rogu mamy? Z tyłu działki zostało nam bowiem tylko około 2,5m ziemi do ogrodzenia więc bardzo wąsko.
Może w ten dołek przed domem coś na nóżkach i jakieś kulki zielone?
Co po drugiej stronie chodnika? jakieś kulki będą pasowały?
I coś na tle płota z przodu działki by się przydało ... tylko co?
Ponadto jakie kamienie do tej zieleni (kory nie chcę) pasowałyby do żółtej elewacji mojego domu i do kostki ze zdjęć? Bardzo podoba mi się kora kamienna ale obawiam się, że kolorystycznie niebardzo będzie pasowała (zbyt szara)?
Pomóżcie coś zaprojektować....


Oto plan mojej działki z domem:



Przed domem (kierunek wschodni):





Bok domu (kierunek południowy):



Bok domu (kierunek północny):



Z tylu domu (cześć z tarasem) - zachód:

Gardenarium 22:30, 30 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie podałaś odległości.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
barlinkk 00:23, 31 lip 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 8
Witam,
Dziękuję za szybką odpowiedź. Schody? Tak jakoś pomyśleliśmy, że będzie ładniej niż na prosto. Taras mamy w sumie nieduży a schody zajmują nam sporo miejsca. Teraz wykonalibyśmy go już inaczej .... : ( Ale człowiek mądry po fakcie.


Dodam iż nasz dom jest w liniach prostych, żadnych łuków. kostka podobnie więc i zieleń chcielibyśmy robić jakoś w liniach prostych.
Generalnie prostota i minimalizm ale jednocześnie żeby było gustownie i elegancko Podobają nam się nasadzenia, które maja formy kuliste, bukszpany, jałowce różne kolory i roślinność na pniach. I tak jak pisałam ze względu na malutką działeczkę chcielibyśmy aby została ona w dużej mierze z ładną soczystą trawką Mąż mocno sprzeciwstawia się nasadzaniu tuj po całej długości działki z tyłu aby jakoś zakryć te chaszcze sąsiadów. Uważa, że lepszy będzie taki płotek co mamy w rogu (drewniany) przymocowany do siatki bo nie zabiera tego 2,5 metra co już i tak zostało za tarasem. A jak Pani uważa?

Uzupełniam swój rysunek o odległości i bardzo liczę na pomoc:

barlinkk 21:12, 01 sie 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 8
Nikt nie pomoże?

Gardenarium ten rysunek to jakie rośliny ma oznaczać bo nie rozumiem tych kolorów.
Toszka 21:32, 01 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Barlinkk, każdy chętnie pomoże, ale nikt ci nie da gotowego projektu - forum tak nie działa. Forum to nie firma projektowa. Firmą jest Danusia (Gardenarium) Tu trzeba włożyć wkład własnej pracy. Mozna konsultować, dyskutować i omawiać pomysły.
Twoja działka nie jest miniaturowa. To trzeba zaznaczyć. To klasyczna działka, gdzie zieleń okalająca powinna tworzyć całość i otulać dom.

Danusia poddała ci ogólny koncept kolorystyczny - serby, drzewka o bordowych liściach, kulki (buksowe lub cisowe) na froncie, zielone drzewo w rogu, żółte dodatki.

Wierzę, że ruszysz z pomysłami, zaczniesz wybierać rosliny. My chętnie pomożemy z podjęciem decyzji.

Do dzieła Kochana
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies