Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia piłkowana 'Kanzan' - Prunus serrulata 'Kanzan'

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia piłkowana 'Kanzan' - Prunus serrulata 'Kanzan'

Mary 23:06, 14 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Widziałam ostatnio w centrum ogrodniczym wiśnię, która miała cześć kwiatów różowych, a część białych. Gałęzie z białymi kwiatami to może były właśnie te odrosty, o których piszesz.
Zdjęcie niestety słabe. Ale i tak widać, że białe kwiaty są inne niż te na Twoim drzewku.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Flesz 07:57, 15 maj 2021

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 35
Moja lekko złapała bladoróżowy kolor ale nie jest taki jak powinien. Nawoziłem ją azofoską miesiąc temu. Może niepotrzebnie?
jasiek218 13:02, 12 maj 2022

Dołączył: 12 maj 2022
Posty: 1
Gardenarium napisał(a)


Tak jak w poście powyżej.

Brak składników pokarmowych w glebie. Wyściółkuj kompostem, rozmieszaj lekko w obrębie korony, tam gdzie są korzenie pobierające składniki pokarmowe i wodę.

Sprawdź czy nie jest opatulona agrowłókniną, może jest posadzona bardzo głęboko? wtedy odgrzeb ziemię, niech korzenie oddychają.


Czy jeżeli moja wiśnia ładnie kwitła rok temu, a w tym chyba już sobie odpuściła, bo ma już zieleniejące liście, to tez jeszcze początkiem kwietnia należało ją dobrze nawieźć? (zrobiłem to dopiero niedawno, ale już chyba za późno za kwiaty, skoro rozwinęły się liście). Dodatkowo mogę powiedzieć, ze bardzo dużo nowych przyrostów się rozwija, więc może nie ma tragedii z tą glebą.

Dodatkowo moja wiśnia jest obłożona agrowłókniną i obsypana korą - wcześniej kwitła elegancko, wiec pytanie, czy to jest też problem dla takiego drzewa?

Z góry dziękuje za pomoc.
AlinaP 14:44, 12 maj 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Szczepiona na wysokim pniu, o której wspominałam wcześniej. Poniżej korony wycięto dzikie przyrosty, które kwitły na biało pojedynczymi kwiatami jak na zdjęciu Mary.
Flesz przedstawił pełne kwiaty, podobne do Amanogawy.




8 maja o 6 rano
____________________
Ala
bialydomek 15:38, 12 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
3tyg. temu jadąc przez pewną miejscowość zobaczyłam cały szpaler pięknych, jasno różowo kwitnących wiśni, tak to zjawioskowo wyglądało, że na drugi dzień popędziłam do okolicznych ogrodowych, aż wkońcu upolowałam
i kupiłam Kanzan, prawie 3metry wysoka, ładnie rozrośnięta, ma sporo już kwiatów,
szykuję jej miejsce, wyrzuciłam kilka pęcherznic, dziś stoii jeszcze w donicy, przywiązana do palika, mam nadzieję, że dzisiejszy wiatr nie pozbawił jej kwiatów?!
Fleszu 12:58, 16 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Flesz napisał(a)
Witam. Moja wiśnia piłkowna Kanzan zakwitła w tym roku ale na biało. Kolor różowy gdzieś tam ledwo widać w głębi kwiatów. Jaka może być przyczyna? Wiśnia kupiona i posadzona w gruncie rok temu w kwietniu/maju jako już kwitnąca na różowo. W styczniu tego roku przesadziłem ją do dużej donicy, do ziemi piaszczysto gliniastej zmieszanej pół na pół z ziemią próchniczą.


W tym roku to samo drzewko - kolor bardzo zadowalający Nie sypałem azofoski a późną jesienią dostały polifoskę. NIe wiem czy to pewna przyczyna lepszego wybarwienia, ale jest taka możliwość


____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
kirej 22:28, 18 lip 2022

Dołączył: 18 lip 2022
Posty: 1
Cześć, 4 z moich 6 wiśni Kanzan (5 letnie) najpierw kwitną na biało jak czereśnie na mniej więcej połowie gałęzi, dopiero po dwóch tygodniach kwitną jak Kanzan na pozostałej części gałęzi - co z tym fantem zrobić? Usunąć te gałęzie co kwitną na biało na wiosne?
SaraK 13:43, 09 mar 2023

Dołączył: 09 mar 2023
Posty: 2
Bardzo proszę o podpowiedź. Na mojej wiśni Kanzan jest odrost z podkładki (na zdjęciu). Kiedy mam go odciąć? Czy już teraz, w marcu, czy czekać aż do lata (lipiec/sierpień)?

To trzeci sezon tej wiśni u mnie, niestety dopiero teraz dowiedziałam się, że jest to odrost i trzeba go usuwać, jak widać jest już dość gruby.
SaraK 13:44, 09 mar 2023

Dołączył: 09 mar 2023
Posty: 2
kami 17:57, 09 mar 2023

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
w lecie, w suchy słoneczny dzień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies