Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia piłkowana 'Kanzan' - Prunus serrulata 'Kanzan'

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia piłkowana 'Kanzan' - Prunus serrulata 'Kanzan'

dzika_roza 11:37, 09 sie 2017


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Macie i polecacie?
Chciałabym posadzić 3 sztuki nieszczepionej, wzdłuż ogrodzenia. Czy co 3 metry będzie ok?

Chyba że lepszym wyborem jest odmiana wysoko szczepiona?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 07:30, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sztilpner napisał(a)
Witam serdecznie.
Posadziłem wiśnie piłkowaną, pięknie kwitnie, ale od dwóch lat nie ma przyrostów i to mnie martwi. Nie stosowałem żadnych nawozów. Proszę o poradę.

Z góry dziękuję.


Trzeba poprawić jej warunki, może ziemia jest uboga, zastosuj nawóz wieloskładnikowy w kwietniu. Rozłóż pod koroną kompost dość grubo - ok. 5 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:33, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Margaretka84 napisał(a)
Witam, od 2 lat posadzona została w moim ogrodzie wiśnia kanzan, jako już całkiem spore 2 metrowe drzewko. Jednak wiśnia ani razu nie zakwitła wiosną, mało też ma liści. Posadzona jest w miejscu dosyć wietrznym i słonecznym. Nie widać by coś złego działo się z pniem. Proszę o pomoc, co zrobić< co może być powodem.


Tak jak w poście powyżej.

Brak składników pokarmowych w glebie. Wyściółkuj kompostem, rozmieszaj lekko w obrębie korony, tam gdzie są korzenie pobierające składniki pokarmowe i wodę.

Sprawdź czy nie jest opatulona agrowłókniną, może jest posadzona bardzo głęboko? wtedy odgrzeb ziemię, niech korzenie oddychają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marzena_Anna 19:16, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 5
Witam!
Moja wiśnia Kanzan ma bardzo cienkie boczne gałązki, które mają liście jedynie na końcach. Gałązki wyginają się niebezpiecznie ku dołowi. Boję się, że się złamią i podwiązuję je.Nie wiem czy dobrze robię. Może powinnam je obciąć? Wiśnię kupiłam w zeszłym roku w szkółce i już wtedy tak wyglądała. Może była przenawożona? Co powinnam z nią zrobić?
Marzena_Anna 19:17, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 5
AlinaP 17:40, 11 sty 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Odpowiadając na archiwalne już pytanie: mamy i polecamy
____________________
Ala
dzika_roza 13:34, 12 mar 2021


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
hehe a ja dalej nie mam
mam za to Nigrę i Pissardii


alinaP, a czy ona się jakoś przebarwia na jesień? masz szczepioną?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
AlinaP 09:16, 13 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
He he, a ja nie mam Nigry i Pissardii.
Przebarwia się na jesień bardzo atrakcyjnie. To już moja 5 wiśnia. 3 już nie ma, zostały 2. Szczepione dość nisko. Kiedyś jeszcze kupiłam na prezent szczepioną na bardzo wysokim pniu. Jest świetna.
Pozdrawiam

Pień pierwszej. Rosła długo. Być może ta była nie szczepiona.

Listopad 2020. Po prawej od brzóz.
____________________
Ala
Flesz 13:25, 11 maj 2021

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 35
Witam. Moja wiśnia piłkowna Kanzan zakwitła w tym roku ale na biało. Kolor różowy gdzieś tam ledwo widać w głębi kwiatów. Jaka może być przyczyna? Wiśnia kupiona i posadzona w gruncie rok temu w kwietniu/maju jako już kwitnąca na różowo. W styczniu tego roku przesadziłem ją do dużej donicy, do ziemi piaszczysto gliniastej zmieszanej pół na pół z ziemią próchniczą.
Flesz 13:35, 11 maj 2021

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 35
Znalazłem w internetach, że wiśnia ta zakwita na biało na dzikich odrostach z podkładki z czereśni. U mnie raczej tak nie jest. Wiśnia zakwitła na tych samych pędach co w ubiegłym roku a odrostów poniżej szczepienia nie ma.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies