Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Jak przyciąć gałęzie jabłonce

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak przyciąć gałęzie jabłonce

Gardenarium 17:25, 11 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz czekaj na nowe przyrosty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szrekoteko 23:13, 29 wrz 2018

Dołączył: 04 mar 2018
Posty: 6


Witam, ponownie. Moja stara młoda jabłoń ma się dobrze, co prawda młodych przyrostów miała szalona ilość ale jakoś się z tym uporałam. W tym roku miała 5 jabłek.

No ale skrocilam ja o głowę wiec jest to zrozumiałe. Ale mam teraz inny problem i proszę o pomoc. Moja kolejna stara jabłoń co ma pyszne czerwone owoce coś przechorowała. Wyglada tak
Ratujcie co robić, kilka ma takich nacieków?

Toszka 08:32, 30 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ten post powinnaś umieścić adekwatnie w diagnostyce chorób. Tam Mazan na pewno podpowie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mazan 13:05, 30 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Szrekoteko

Wycieki zeskrobać do żywego drewna i zabezpieczyć maścią ogrodniczą z funabenem. Można też ekologicznie odkazić roztworem jodynowym, a po tygodniu posmarować propionianem wapnia. Jeżeli pozwoli pogoda 3x i wiosną zabieg powtórzyć. Ekologicznie należy wykonać zabieg na całym obwodzie i wysokości pnia.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies