Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » na początek...

Pokaż wątki Pokaż posty

na początek...

fritz 13:59, 11 sie 2017

Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 5
Witam,
To mój pierwszy własny wątek na Tym forum. Jestem na etapie zakładania ogrodu i jeżeli można to tak nazwać to pierwsze kroki mam za sobą - trawa zasiana i rośnie. Nadszedł czas na kolejny ruch i tu właśnie brakuje wiedzy i pomysłu. Ogólny zarys co do planowanych rabat i roślin kreśli się w głowie, nieco trudniej przenieść to na przysłowiowy "papier". W kolejnych moich postach spróbuje nakreślić moje oczekiwania i zwracam się do Was jako doświadczonych "ogrodników" o pomoc, porady, uwagi, sugestie i wskazówki.
Moja działka jest zlokalizowana od strony południowo-zachodniej, na brak słońca nie mogę narzekać. Podtopienia raczej nie występują. Grunt jest przeobrażony gdyż musiałem nieco podnieść i wyrównać teren: wierzchnia warstwa ok. 3-5cm, czarnoziem, ok. 20cm piasek gliniasty, ok. 15cm rodzimy humus, pozostały grunt to dobrze przepuszczalny piasek.
Co do nasad, lubię wszystkie rośliny i tu jest problem.
Na początek kilka zdjęć mojej działki wraz z planem ze stanu obecnego. W wolnej chwili wrysuję to co kiełkuje w głowie. Złotokap i bukszpany widoczne na zdjęciu do zaadoptowania i przesadzenia.
A-ha, ogrodzenie od frontu będzie.



____________________
Podlaska zieleń Michała. na początek...
sylwia_slomc... 15:06, 11 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Witaj popracuj nad podpisem bo inaczej ciężko będzie tu trafić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
katel 19:33, 11 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj! Bardzo ładny dom - czekam na ciąg dalszy .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
sylwik69 17:43, 12 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
WITAJ! prosta bryła domu,duży,równy teren,trawka rośnie wow! dużo pracy wykonanej a teraz planowanie przed Tobą altanka,miejsce na grilla itp. oraz posadzenie pięknych drzew dla których masz duuużo miejsca!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
fritz 15:08, 17 sie 2017

Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 5
Ponieważ stale brakuje mi czasu aby pomysł przelać na papier, wrzucę kilka obecnych zdjęć odnośnie mojej działki - przyszłego ogrodu.
Na granicy z sąsiadem donica/rabata. Roślinność tam zaplanowana to przede wszystkim konieczność zasłonięcia dość nieestetycznego szpaleru paneli ogrodowych w kolorze szarym (tuje szmaragd - 40 szt., jałowce płożące, berberysy, irgi i trzmieliny no i oczywiście wilec z racji szybkości wzrostu). Donica wykonana została aby zabezpieczać podmurówkę ogrodzenia stanowiącą jednocześnie murek oporowy dla wód opadowych spływających z działki sąsiada. Jego posesja została znacznie podniesiona względem mojej. Kilka zdjęć roślin rosnących po sobie:

I trawa po wczorajszym koszeniu.

Mam pytanie, ponieważ to mój pierwszy kontakt z trawnikiem, proszę o informację czy dając nawóz HydroComplex Yara Mila po 3 tygodniach od posiania (większość trawy z powodu nierównego wzrostu skoszona była już dwukrotnie) nie zrobiłem dużego błędu? Dawka to ok. 12 kg na ok. 700-800 m2.
____________________
Podlaska zieleń Michała. na początek...
fritz 15:09, 17 sie 2017

Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 5
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj popracuj nad podpisem bo inaczej ciężko będzie tu trafić

Mam nadzieję że mój podpis jest widoczny i poprawny?
____________________
Podlaska zieleń Michała. na początek...
fritz 09:12, 18 sie 2017

Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 5
Wstępny plan ogrodu z prośbą o opinię ewentualne podpowiedzi!
____________________
Podlaska zieleń Michała. na początek...
Agulina_Em 09:28, 23 paź 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
fritz napisał(a)
Wstępny plan ogrodu z prośbą o opinię ewentualne podpowiedzi!


Cześć Marcin,
ja również jestem z podlaskiego
Jak tam prace w Twoim ogrodzie?
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies