Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na końcu wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na końcu wsi

Agulina_Em 12:53, 27 wrz 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Dzień dobry wszystkim,

podglądam od jakiegoś czasu wszystkie piękne ogrody... przyszedł czas, by zrobić coś z naszym miejscem na ziemi. Dom nie jest nowy i ogród nie jest nowy. Wcześniej sadziliśmy głownie iglaki w sporym chaosie, bez przemyśleń. Teraz nieco ograniczyliśmy działkę (ogrodziliśmy ok 4 tys. m. ) Uporządkowaliśmy nieco teren i chcielibyśmy zabrać się za tworzenie prostego, nowoczesnego ogrodu.
Zaczynamy od przodu bo na razie na tyle pozwala nam czas (i finanse Przód działki jest północno-zachodni, ogród za domem przez większość dnia jest skąpany w słońcu południowy wschód. Od zachodu mamy las (trochę sosen przy domu) i ściana lasu nieco dalej (jednak nie zacienia ona działki) Na razie sąsiadów nie mamy :]

@ tygodnie temu zasialiśmy trawkę a jutro planujemy zasadzić 4 katalpy przed domem. Długo miałam dylemat pomiędzy katalpami a wiśnią Umbra Culifera ale z przyczyn nie zależnych ode mnie zostały katalpy a wiśnię będziemy mieć na razie jedną (na próbę
Chciałabym by przód ogrodu był bardzo minimalistyczny (po lewej stronie rząd bukszpanu), po prawe katalpy i coś pod nimi (lawenda? )Trochę kusza mnie też niższe trawy na początku i na końcu tego wydzielonego miejsca) Pod katalpami planujemy jasny gres.

Na razie załączam tylko kilka zdjęć wątpliwej jakości zrobionych telefonem komórkowym... Dziś spróbuję po południu zrobić ich więcej aparatem i zamieścić tutaj.

Może ktoś ma jakiś pomysł na to miejsce z katalpami? By go nie zaśmiecić zbyt dużą ilością roślin, by było prosto, klasycznie a jednak nie pusto

Mam też dylemat czy z przodu domu wzdłuż podjazdu za bukszpanem posadzić cały rząd traw czy np. (mój pierwotny zamysł) rośliny zadarniające, jałowiec płożący Golden carpet, jałowiec płożący ‘Blue Chip’plus trawy red baron i trochę berberysu red carpet. (jest tam słaba ziemia i na razie chciałabym to po prostu przykryć...)

Zapraszam wszystkich do naszego ogrodu, który, mam nadzieję, z biegiem czasu uzyska oczekiwany przez nas efekt...



____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
kasja83 12:55, 27 wrz 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witam się jako pierwsza!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Agulina_Em 12:57, 27 wrz 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Przesyłam kilka zdjęć z ogrodami, które są dla mnie inspiracją... Nie wiem tylko czy mam tyle odwagi (i czy to będzie dobrze wyglądać By wzdłuż podjazdu pod katalpami dać taki rząd traw ozdobnych...

[zdjęcia zmoderowane]
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Agulina_Em 13:01, 27 wrz 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
kasja83 napisał(a)
Witam się jako pierwsza!


Cześć Kasja
, jak miło Byłam już u Ciebie i zwróciłam uwagę na ta piękną sarenkę, chyba też zapożyczę sobie jakieś zwierzątko z którym będzie można mnie identyfikować
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
kasja83 13:02, 27 wrz 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Agulina_Em napisał(a)


Cześć Kasja
, jak miło Byłam już u Ciebie i zwróciłam uwagę na ta piękną sarenkę, chyba też zapożyczę sobie jakieś zwierzątko z którym będzie można mnie identyfikować

Hahaha-fajnie, że zajrzałaś. Sarenka jest od wiosny-wcześniej była Muminkowa Buka-na znak nietolerancji zimy
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gardenarium 13:16, 27 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Ago. Nie zrażaj się, bo musiałam usunąć inspiracje jako zdjęcia nie twojego autorstwa (wolno wklejać linki do takich zdjęć). No i oczywiście własne zdjęcia wolno wklejać a nawet trzeba Na pewno uzyskasz pomoc i powstanie piękny ogród.
Ja także w miarę możliwości pomogę.


Wklej zdjęcia z ogrodu a nawet plan ogrodu, będzie łatwiej doradzać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:17, 27 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agulina_Em napisał(a)
Przesyłam kilka zdjęć z ogrodami, które są dla mnie inspiracją... Nie wiem tylko czy mam tyle odwagi (i czy to będzie dobrze wyglądać By wzdłuż podjazdu pod katalpami dać taki rząd traw ozdobnych...

[zdjęcia zmoderowane]


Wszystko zależy jakie chcesz trawy wsadzić. Trawy z reguły ruszają dość późno i na wiosnę będzie nieco "goło"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agulina_Em 13:26, 27 wrz 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Gardenarium napisał(a)
Witaj Ago. Nie zrażaj się, bo musiałam usunąć inspiracje jako zdjęcia nie twojego autorstwa (wolno wklejać linki do takich zdjęć). No i oczywiście własne zdjęcia wolno wklejać a nawet trzeba Na pewno uzyskasz pomoc i powstanie piękny ogród.
Ja także w miarę możliwości pomogę.


Wklej zdjęcia z ogrodu a nawet plan ogrodu, będzie łatwiej doradzać.




Ok, dziękuję bardzo! Przepraszam za zdjęcia (były z pinteresta
Plan dziś może z mężem uda się stworzyć



____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Agulina_Em 13:35, 27 wrz 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Gardenarium napisał(a)


Wszystko zależy jakie chcesz trawy wsadzić. Trawy z reguły ruszają dość późno i na wiosnę będzie nieco "goło"


Danusiu, Trawy w połączeniu z bukszpanem takie jak tutaj


https://www.ogrodowisko.pl/watek/3458-moja-codziennosc-ogrod-oli?page=1070

____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Gardenarium 13:36, 27 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A to akurat mój projekt jest Jeden z najładniejszych ogrodów nowoczesnych na Ogrodowisku. Może się zdecydujesz na projekt w moim wykonaniu, wtedy wszystko będziesz miała proste.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies