Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 08:00, 26 sie 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Od drogi jest już docelowe ogrodzenie a na ścianie z kompostownikiem M zrobił wzmocnienie skarpy bo sąsiednia działka jest sporo niżej. Myślałam o wypełnieniu rogu roślinami (iglaki?), ściana z kompostownikiem limelight i trawa w szpalerze. Ściana od drogi pomysłu na rabatę brak ale chciałabym żeby ta część ogrodu była prosta i mocno ujednolicona, powtarzalna. Na szaleństwa zostawiam drugą część ogrodu.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Toszka 08:16, 26 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aj, bez planu dla zobrazowania nie da rady. To o czym piszesz jest dla ciebie oczywiste, a ja praktycznie nie wiem o czym mówisz - ani jak długi odcinek, ani strona świata, ani jaka wystawa, ani gdzie dom, brama, sąsiedzi etc. Plan działki jest niezbędny i rozplanowanie kompleksowe rabat. Jesli zaczniesz planować fragmentami, nigdy nie uzyskasz jednolitego, spójnego efektu. Nie mozna projektować domu kawałkami - projekt ogrodu to jak projektowanie domu, czyli tworzymy całość uwzględniając potrzeby domowników, ale także respektując ogólnie przyjęte zasady i już planując ustawienie stołu,szaf, łóżek etc.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wani 08:32, 26 sie 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Toszka zaraz jadę na zakupy to przy okazji kupię papier milimetrowy i zmierzę się z zadaniem, może dziś między sprzątaniem, gotowaniem, zabawą z dziećmi, obowiązkowym rowerem i spacerem z psem i przygotowaniem do wizyty znajomych Aaaa, no i jeszcze program "codziennie 10 taczek" - pod płot A może wieczorem przy piwku narysuję? Znajomy po renowacji zabytków, powinien być lepszy w takich rysunkach niż ja to poproszę o pomoc
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Toszka 08:33, 26 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To bardzo dobra myśl - z serii "złotych"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
pestka56 21:37, 26 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Rysuj, rysuj

Obiecane linki do kompostownika
https://pl.pinterest.com/pin/413064597059678289/
https://pl.pinterest.com/pin/413064597057907998/
...i może jeszcze taki kiedyś ci się przyda na ziemię liściową
https://pl.pinterest.com/pin/413064597064130216/
____________________
Kasia
Wani 10:02, 28 sie 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Pestka dzięki za linki, rozumiem że to ma być na odpady kuchenne? Co się z nimi potem robi?

Niestety weekendowe projektowanie z przyjaciółmi nie wyszło- były ważniejsze tematy do omówienia
Po pierwszych samodzielnych próbach narysowania planu działki poddałam się i zeskanowałam mapę...Może lepiej mi pójdzie z fragmentami niż z całością.



Takie mam wrażenie że nie lada wyzwaniem jest ta nasza działka trójkątna z domem szczytowo ułożonym do drogi. Trójkąt pierwszy ma stanowić cześć bardziej formalną, koniecznie trzeba go obsadzić żywopłotem bo po pierwsze wieje a po drugie widoki za płotem są takie sobie.
Trójkąt drugi, na przeciwko tarasu jest dla mnie zagadką. Wiem tyle że chciałabym tu gdzieś wcisnąć małą ziemiankę a róg obsadzić drzewami i krzewami owocowymi.

Wymierzyłam poszczególne części działki, myslicie że jak zrobię rysunki każdego z tych dwóch trójkątów osobno to będzie to czytelne?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 10:09, 28 sie 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Trójkąt tył (przepraszam za bałagan, przez cały weekend był to poligon dla czwórki przedszkolaków )

____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 10:13, 28 sie 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Wytargałam z garażu widły amerykańskie i to co mam ja z pewnością nie jest tym co tak bardzo polecacie. Nawet mój mąż przyznał że są do niczego Tak więc czeka mnie zakup nowych, jest coś co powinnam wiedzieć zanim wybiorę się po swojego nowego najlepszego przyjaciela?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 11:13, 28 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wani napisał(a)
Pestka dzięki za linki, rozumiem że to ma być na odpady kuchenne? Co się z nimi potem robi?

Niestety weekendowe projektowanie z przyjaciółmi nie wyszło- były ważniejsze tematy do omówienia
Po pierwszych samodzielnych próbach narysowania planu działki poddałam się i zeskanowałam mapę...Może lepiej mi pójdzie z fragmentami niż z całością.



Takie mam wrażenie że nie lada wyzwaniem jest ta nasza działka trójkątna z domem szczytowo ułożonym do drogi. Trójkąt pierwszy ma stanowić cześć bardziej formalną, koniecznie trzeba go obsadzić żywopłotem bo po pierwsze wieje a po drugie widoki za płotem są takie sobie.
Trójkąt drugi, na przeciwko tarasu jest dla mnie zagadką. Wiem tyle że chciałabym tu gdzieś wcisnąć małą ziemiankę a róg obsadzić drzewami i krzewami owocowymi.

Wymierzyłam poszczególne części działki, myslicie że jak zrobię rysunki każdego z tych dwóch trójkątów osobno to będzie to czytelne?


Oj - faktycznie działka bardzo nietypowa.
Sam kształt trójkąta to jeszcze nie problem. Najgorzej, że - jeśli dobrze zrozumiałam - cała dolna granica działki graniczy z ulicą.

Jeżeli planu lepszego nie będzie, to przynajmniej zdjęć więcej poprosimy - w tym zdjęcia domu. Żeby sensownie zaprojektować układ komunikacyjny, muszę wiedzieć, gdzie wejście, gdzie okna, jak wygląda taras itd.
Do tego widoki z głównych punktów widokowych, czyli tarasu, okna salonowego, okna kuchennego, wejścia itd.
Gdzie jest brama, czy planujecie garaż i gdzie, gdzie byłoby dobre miejsce na ziemiankę (blisko kuchni a jednocześnie warzywnika, w naturalnym zagłębieniu terenu, jeśli takie jest, raczej w cieniu niż na słońcu).

Widzę, że dookoła domu (jeśli dobrze się orientuję) już zaczęliście robić jakąś ścieżkę - jakie są możliwości ewentualnych zmian?

Jakąś altankę czy placyk kiedyś w przyszłości byście chcieli?

Dużo pytań, ale tak jak Toszka napisała: dla Ciebie pewne rzeczy są oczywiste, a dla nas nie. My wiemy tylko tyle, ilem powiesz/pokażesz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 12:04, 28 sie 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
makadamia napisał(a)


Oj - faktycznie działka bardzo nietypowa.
Sam kształt trójkąta to jeszcze nie problem. Najgorzej, że - jeśli dobrze zrozumiałam - cała dolna granica działki graniczy z ulicą.

Jeżeli planu lepszego nie będzie, to przynajmniej zdjęć więcej poprosimy - w tym zdjęcia domu. Żeby sensownie zaprojektować układ komunikacyjny, muszę wiedzieć, gdzie wejście, gdzie okna, jak wygląda taras itd.
Do tego widoki z głównych punktów widokowych, czyli tarasu, okna salonowego, okna kuchennego, wejścia itd.
Gdzie jest brama, czy planujecie garaż i gdzie, gdzie byłoby dobre miejsce na ziemiankę (blisko kuchni a jednocześnie warzywnika, w naturalnym zagłębieniu terenu, jeśli takie jest, raczej w cieniu niż na słońcu).

Widzę, że dookoła domu (jeśli dobrze się orientuję) już zaczęliście robić jakąś ścieżkę - jakie są możliwości ewentualnych zmian?

Jakąś altankę czy placyk kiedyś w przyszłości byście chcieli?

Dużo pytań, ale tak jak Toszka napisała: dla Ciebie pewne rzeczy są oczywiste, a dla nas nie. My wiemy tylko tyle, ilem powiesz/pokażesz


Makadamia postaram się z tym planem ale to strasznie trudne w tym trójkątnym układzie : wszystko nieforemne i pod dziwnymi kątami
Zdjęcia zaczęłam robić i padł mi aparat - własnie się ładuje.

Ścieżki - prowadzą dokładnie dookoła domu i tak jest póki co dla nas optymalnie. Ale zmiany są oczywiście możliwe bo ścieżki nie są gotowe. Tyle że ciężko je będzie zlikwidować bo pod grysem jest gruba warstwa piachu. Garaż już jest, frontem do ulicy, widać go na planie.
Altanki nie będzie, jedynie pod morwą chcę zostawić trawiasty placyk na hamak. Tak sobie marzę że kiedyś będę miała czas na nim poleżeć

Aaa, wejście to ten prostokąt na budynku od strony trójkąta przedniego, taras to duży prostokąt z widokiem na trójkąt z tyłu

edit : byłam u Ciebie, baaardzo mi się podoba nie tylko ogród ale i elewacja budynku i ceglana ścianka wokół tarasu
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies