Gdzie jesteś » Forum » Wymienię » Czyściec wełnisty - na jeżówki, naparstnice, tiarelle, parzydło, świecznicę, nerecznicę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Czyściec wełnisty - na jeżówki, naparstnice, tiarelle, parzydło, świecznicę, nerecznicę...

kachat 16:05, 02 wrz 2017


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Oddam duuuże ilości czyśćca wełnistego - zarówno sadzonki, kopane z gruntu (strasznie mi się rozrosły, mam ok. 3-4m2) jak i sieweczki (duuużo). Wymienię chętnie na jeżówkę purpurową (5-10 sadzonek) albo żółtą (paradoxa - 1 sadzonka), duże siewki naparstnic (duuużo, bez ograniczeń), tiarellę sercolistną (duuuużo, zwykłą, nie odmianową), paproć nerecznicę samczą (5-10 sadzonek), świecznicę o zielonych liściach (4-5 sadzonek), parzydło leśne (3-4 sadzonki). Warszawa, Augustów, ewentualnie gdzieś po drodze.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mary 09:09, 03 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mam parzydło leśne do oddania. Mieszkam na północy Warszawy.
Czyśćcem nie jestem zainteresowana. Nie oczekuję nic w zamian.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kachat 13:01, 03 wrz 2017


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Cześć Marysiu, dzięki za propozycję A ile masz parzydła na zbyciu? Potrzebuję kilku sadzonek, bo pojedynczych u mnie nie widać, i nauczona doświadczeniem sadzę już wszystko grupami. Jeśli byś chciała mam jeszcze na oddanie siewki białej gęsiówki i macierzankę piaskową, siewki nieduże, ale bardzo szybko rosną.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mary 13:52, 03 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasiu(?),

Mam 6 sztuk.
Nie mam niestety dobrego zdjęcia. Znalazłam tylko takie. Po lewej jedna sztuka, po prawej kawałek drugiej.

W tym roku i w poprzednim liście zostały zjedzone przez zielone gąsieniczki. Widać to wyraźnie na lewym egzemplarzu i częściowo na prawym.

Za siewki dziękuję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kachat 14:32, 03 wrz 2017


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A gdzie mieszkasz? Bo ja niezmotoryzowana jestem, a mieszkam na Kabatach Może gdzieś blisko metra..? Sadzonki śliczne, chętnie bym wszystkie wzięła, jeśli są wolne
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mary 15:07, 03 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Napiszę na priv.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies