Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 00:03, 08 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Zdjęcie z połowy lutego Po igloo już ani śladu. Na szczęście wróciliśmy do plusowych temperatur



Obecnie lecę z cięciem: przycięłam szałwię omszoną, derenie, rozplenice, red barona, trzcinnika KF. Od poniedziałku pod sekator idą hortensje, berberysy, miskanty. Sporo roboty, a pogoda w kratkę, ostatnio mocno wieje, co nie zachęca do wyjścia na ogród.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 00:29, 08 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Igloo super . Może sobie zbuduję w przyszłym roku, jak będzie tyle śniegu, co w tym .

U mnie dziś lekko przyprószyło śniegiem, pewnie się stopi do jutra...
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 19:26, 13 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Śniegu już u nas nie ma, ale nadal dość chłodno, jakoś nie czuję wiosny.
Zaczęły powoli wychodzić moje pierwsze cebulowe: krokusy, tulipany, myślałam prawdę mówiąc, że wcześniej zaczną wychodzić. Mam nadzieję, że wszystko dobrze zrobiłam i mimo wszystko pojawią się w całej okazałości.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 20:02, 13 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Mogę jedynie potrzymać kciuki, nie znam się na cebulowych
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 20:54, 13 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
U mnie tez ledwo wyszły i jeszcze nic nie kwitnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 19:56, 14 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Postanowiliśmy w tym roku w dalszym ciągu poszerzać nasze rabaty. Taki jest plan na na tył. Przy trzcinnikach KF i drzewach chciałam posadzić m.in. zawilce. Koło brzozy w tym trójkącie posadzę chyba modrzew japoński blue dwarf na pniu. Bardzo spodobało mi się jak się przebarwia na żółto. Myślę, że fajnie grałoby to z miłorzębem, który mam w rogu działki przy ognisku, po drugiej stronie, który też na jesień przebarwia się na żółto.





Tak sobie myślę, czy przy tych grabach i dereniach nie posadzić jagód kamczackich, bo dostaliśmy od teściowej, posadziłam w warzywniaku i teraz widzę, że miejsca mi na nie zabraknie, bo rosną z nich duże krzaki z tego co wyczytałam, już teraz są całkiem spore. Zaraz obok mam jeżyny i drzewa owocowe, więc może by to jakoś grało.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 21:02, 15 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Poszerzanie rabat to zawsze dobra decyzja .
Ja u siebie też kopię .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 21:49, 15 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
U mnie krokusy wyszły ale jeszcze nie kwitną.
Jagody kamczackie uwielbiam.
Ostatnio wymyśliłam, że posadzę borówki na nowej rabacie
Podziwiam za ten porządek
Macham
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Milka 08:16, 16 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cześć Aniu wpadam z rewizytą.
Masz spory ogród, piękny kształt, mnóstwo już zrobiłaś, zapowiada się jeszcze lepiej. Tylko nam ta nasza wiosna psoci. Ale jeszcze ciut i ruszy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ajka 09:14, 16 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Agatorek napisał(a)
Poszerzanie rabat to zawsze dobra decyzja .
Ja u siebie też kopię .


Tak, ale w tym roku postanowiliśmy dać naszym kręgosłupom wolne i chcemy wynająć kogoś z glebogryzarką co nam ten trawnik przejedzie. Mam jeszcze parę miejsc, razem jakieś 100m2, nawet więcej do przeorania.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies