Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mieszkanie na działce ROD

Pokaż wątki Pokaż posty

Mieszkanie na działce ROD

Lotnik 06:08, 16 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2017
Posty: 1
Witam wszystkich działkowiczów. Jako 28 letnia osoba chciałbym w końcu " Pójść na swoje. " Mieszkanie z mamą w jednym pokoju przez tyle lat to już za długo. Szukałem sposobu, dzięki któremu będę mógł przebywać sam, pracować a przez to zarabiać i odkładać pieniądze na własne mieszkanie. Ze względu na perspektywy chcę pracować w dużym mieście, dlatego muszę się przeprowadzić. Niestety.. koszta wynajmu nawet malutkiego pokoju w połączeniu z kosztami życia są tak duże, że po chlebie jakim jest wypłata zostawałoby jedynie kilka okruszków. Dlatego wpadłem na pomysł wykupu prawa do wydzierżawienia działki ROD. Wiem, że na działkach nie wolno mieszkać a mimo to tysiące ludzi wybiera właśnie taki sposób na życie. Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was lub Waszych znajomych przeżył takie doświadczenie i mógłby podzielić się przydatnymi informacjami? Jestem również ciekaw czy Waszym zdaniem zarząd mógłby tak po prostu odebrać mi działkę, za która przykładowo zapłaciłem 12tys, jeżeli uznałby, że przebywanie na niej 5 dni w tygodniu to już mieszkanie? Zakupiona przeze mnie działka byłaby zadbana i w żaden sposób nie naruszałaby regulaminu. Chodzi mi jedynie o czas przebywania, który dla potencjalnie czepialskich urzędników mógłby być kontrowersyjny. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Gardenarium 18:42, 22 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ponieważ brak jest odpowiedzi, zapewne nikt nie ma doświadczeń w tym zakresie, radzę poczytać w google wszelkie dostępne materiały i fora oraz przede wszystkim przepisy prawne, a także:
są przykłady zamieszkiwania, a nawet zameldowania. W jakich sytuacjach - poczytaj sam.

Tutaj

Co z zaopatrzeniem w wodę i energię? Gdzie wc? Co w zimie?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monia88 22:01, 19 gru 2017

Dołączył: 12 lis 2014
Posty: 11
jeśli nie jest to zgodne z prawem to bym nie ryzykowała takiego mieszkania. Jeśli tak by się dało to wszytscy by tak robili
Arnold232 11:49, 12 maj 2018

Dołączył: 12 maj 2018
Posty: 1
Chcesz mieszkać na ogródkach działkowych?
Tenic 13:16, 23 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2018
Posty: 5
A właśnie tego nie rozumiem dlaczego nie można jeśli grunt pod działką jest twój oczywiście???
niliawod 13:55, 04 wrz 2018

Dołączył: 04 wrz 2018
Posty: 4
Nie idź tą drogą. Mieszkanie na terenie ROD to nie jest dobry pomysł dla młodego człowieka. Jak wyobrażasz sobie zimę w takim miejscu? Poszukaj raczej ogłoszeń o wynajmie pokoju. Nie musisz przecież mieszkać w centrum dużego miasta. Moze nowe miejsce pracy też będzie gdzieś na uboczu lub pod miastem, a wtedy koszt wynajęcia będzie dużo niższy. Ewentualnie, na początek warto rozważyć wynajęcie miejsca w pokoju 2-3 osobowym.
Gardenarium 06:50, 10 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Yronyc napisał(a)
Cześć
Jak jest w końcu teraz z obowiązkowym wyposażeniem działki żeby można tam było w zimie przy=ebywać także w zimie. bo coś podobno się zmieniło a ostała mi się działka i chciałbym coś tam czasami w zzimie porobić czy posiedzieć itd....


Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale może powyżej w wypowiedziach innych osób znajdziesz wskazówki. Raczej nie ma żadnych przepisów odnośnie obowiązkowego wyposażenia działki, a wręcz czego nie wolno mieć (np. ogrzewania stałego).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malena2 10:53, 24 paź 2018

Dołączył: 24 paź 2018
Posty: 3
Nie chcę być niemiła, ale to nie jest prawda. Nawet w dużym mieście da się znaleźć tak tani pokój jednoosobowy, że stać cię będzie jeszcze na przeżycie. Nawet za najniższą krajową. Oczywiście trzeba się wówczas liczyć z mieszkaniem ze współlokatorami. Jeśli za to zdecydujesz się na pokój dwuosobowy "na rozruch" to nawet mniej zapłacisz. Zupełnie nie ma potrzeby mieszkać na ogródkach działkowych. Wynajem całego mieszkania owszem jest bardzo drogie. Dlatego lepiej jest na początku mieszkać ze współlokatorami.
____________________
a resztą chwalę się na , moim kolejnym "dziecku". :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies