Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedpłocie po płocie

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedpłocie po płocie

Agaciatko 14:39, 18 paź 2017


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 16
Witam wszystkich bardzo serdecznie
Jestem stałą bywalczynią w Waszych ogrodach,ale do tej pory raczej mało aktywną. Znalazłam forum już jakiś czas temu przy okazji szukania pomysłów i inspiracji do uporządkowania swojego ogrodu. Widzę, że Ogrodowisko tworzą ludzie z pasją, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Dziś chciałabym skorzystać z Waszych doświadczeń i pomysłów. Jesienne porządki w ogrodzie sprawiają, że już zaczynam myśleć o kolejnych rabatkowych wyzwaniach, które czekają mnie wiosną a mianowicie o przedpłociu. Chciałabym stworzyć wzdłuż płotu rabatę szeroką na ok. 120cm a do nasadzeń wykorzystać nadwyżki z mojego ogrodu.W tej chwili w odległości ok. 90cm od płotu mam już posadzone 4 wiśnie umbry - póki co cieniutkie patyczki.Do wykorzystania mam bodziszek różowy, rozchodnik, jeżówki fioletowe, miskanty gracillimus i africa oraz rozplenice japońskie a także berberys bordowy thunberga.
Nie umiem złożyć tego w całość by zaprojektować rabatę, która byłaby wizytówką mojego podwórka. Może ktoś z Was miałby jakieś pomysły, które udałoby się przenieść na papier a raczej ekran komputera.
Bardzo dziękuję za wszelkie rady i inspiracje.

Agaciatko 14:50, 18 paź 2017


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 16
A to moje przedpłocie i wspomniane roślinki
rozchodnik
miskant chiński Africa

rozplenica japońska

Uda się to skomponować w jedną zwartą całość?
Agaciatko 20:57, 01 lis 2017


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 16
Może znajdziecie chwilę dla mojego ogrodu
Gruszka_na_w... 22:17, 01 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Aga, dobrze byłoby, żebyś określiła strony świata, rodzaj gleby i architekturę domu oraz opisała jak wygląda okolica.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 14:42, 02 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Z czysto estetycznego punktu widzenia zestaw miskant/jeżówka/rozchodnik wydaje mi się dobrym zestawieniem na późne lato/jesień.
Wiosną tylko będzie trochę pusto.

Oczywiście zakładam, że warunki są odpowiednie dla tych roślin, tzn.: gleba przepuszczalna, średnio żyzna i wystarczająco dużo słońca.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Agaciatko 20:11, 05 lis 2017


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 16
Dziękuję za odzew
Rabata będzie miała wystawę wschodnią. Gleba zdecydowanie przepuszczalna, raczej piaszczysta, ale oczywiście będzie kompost, obornik i woda Mieszkam na małej wsi. Sąsiad tylko z jednej strony. Z drugiej las a naprzeciw pola. Generalnie sielsko. Mój ogród to taki misz masz a chciałabym stworzyć bardziej uporządkowane rabaty. Może teraz coś ułożycie specjalnie dla mnie
Agaciatko 08:48, 06 maj 2020


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 16
Udało się
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies