Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sama już nie dam rady!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Sama już nie dam rady!!

Gardenarium 12:56, 29 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najprostszy, bez wydziwień jest taki układ:



Wąskie rabaty przy domu z prawej i tarasie z lewej u góry.
Mozna je urozmaicić poprzecznymi nasadzeniami, jakby prostopadle do linii rabaty. Część liniami wzdłuż.

Kilka powtarzających się pięknych, jednakowych drzew, krzewy pięknie kwitnące, uzupełnienia z traw i bylin. Wplotłam też wodę w prostokątnym zbiorniku.

W rogu z prawej, który jest dość duży, mozna wpleść placyk dodatkowy, albo zaplanować go gdzie indziej.

Można pododawać wąskie paski przy chodniku z lewej, albo wręcz przeciąć ogród w poprzek

Zajrzyj jak prostowałam ogród Oli leon60, a zobaczysz po ostatnich zdjęciach, jaki uzyskała efekt, realizując mój projekt. I choć się do tego nie przyznaje za bardzo, chwała im za ogromną pracę i to co osiągnęli razem z mężem, wspaniale realizując projekt i dodając własne pomysły później
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:01, 29 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:07, 29 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ANKAg napisał(a)
ta sama rabata



Nasadzenia nasadzeniami, ale tutaj trzeba rozwiązać kwestie pierwszorzędne, które sprawią, że ogród stanie się przytulny

Teraz przytulny nie jest, jesteś jak na lotnisku. Obce domy wiszą nad ogrodem

Rabaty są jedankowej szerokości po całości,a to jest bardzo męczące dla widza.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:09, 29 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O to mi chodzi, np. porównaj jak by było lepiej?



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANKAg 18:26, 29 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Witam!

o malo co z krzesla nie spadlam, jak zobaczylam kto mnie zaszczycil swoim postem DZIEKUJE!!

porownanie mojego ogrodu do lotniska bardzo mi sie spodobalo...
pomysl z drzewami ktore zaslonilyby przepiekny widok pawilonu... rewelacja!
woda w ogrodzie to juz wyzsza polka- raczej nie podolam obowiazkom zwiazanym z utrzymaniem tego pozniej w czystosci chociaz jak sie rozkrece to kto wie!

plan mam taki- zmierzyc szerokosc rabat, ktore juz sa i mniej wiecej napisac co tam juz rosnie, moze nie wszystko trzeba bedzie przesadzac???



przy okazji- chcialabym pozdrowic swoja Mame , ktora podczytuje sobie moj watek !
sciskam Cie mocno

____________________
sama juz nie dam rady
ANKAg 18:36, 29 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Gardenarium napisał(a)


Danusiu!
ten szkic wyglada tak ciekawie ze az nie moge sie oprzec i musze zapytac o te buraczkowe linie... nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazic cos takiego w moim ogrodzie...hmmmm
____________________
sama juz nie dam rady
Gardenarium 08:01, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Buraczkowe linie to np. idealnie uformowane żywopłoty z buka 'Atropunicea' lub cudownej pęcherznicy o powycinanych listkach Physocarpus opulifolius 'Schuch'.

Można poprzecinać te żywopłoty poprowadzonymi ścieżkami z prostokątnych płyt ułożonych misternie w trawniku.
To taki przykład, niekoniecznie do skopiowania u ciebie. Poglądowo zamieściłam.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:12, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zacznij od tworzenia tła dla mniejszych roślin, od tworzenia zacisznej enklawy, a nie od wypełniania przestrzeni małymi roślinami, bo potem będziesz to wszystko przesadzać.

Zaplanuj cały ogród kompleksowo. Najpierw linie, podział ogrodu na strefy, potem zaplanuj komunikację, czy będą płyty, czy nie, może po trawniku będzie się chodzić.

Moim zdaniem masz za wąski taras. Potem zaraz schody i lecisz na szyję.
Ile m szerokości ma taras?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANKAg 13:01, 30 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Ostatecznie taras wyglada tak.
Nie mamy tylko jeszcze zejscia wiec w tym temacie mozna pokombinowac
3 m z lewej strony i 5 m z prawej (w tym 2 m podcien)

____________________
sama juz nie dam rady
ANKAg 14:50, 30 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81

To jest przod
czyli rabata na lewo od wjazdu
____________________
sama juz nie dam rady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies